ایام محرم 1398
1389/04/14 13:11:00
سرویس اقتصادی
انصاری :

سیستم آنلاین بورس تاثیری در حجم معاملات ندارد

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت : این سیستم تنهاحجم اطلاعات را در مدت زمان کوتاه تری نسبت به قبل در اختیار مشتریان قرار می دهد.

 "جمشید انصاری" نماینده مردم زنجان در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت گفت: قبل از این کارگزاران ناچار بودند در تالارها یا جاهایی که با تالارها مرتبط هستند حضور داشته باشند اما الان این امکان فراهم شده که از هرجایی با سایت بورس ارتباط پیداکنند.

وی ابراز امیدواری کرد: از این پس خدمات با کیفیت‌تر و با سرعت بالاتری به مشتریان عرضه شود، تا شاهد رقابت سالمتری باشیم و سطح ارائه خدمات به مشتریان در بازار سرمایه ارتقا یابد.

وی تاثیر آنلاین شدن معاملات در افزایش ظرفیت حجم معاملات را بی تاثیر دانسته و تاکید کرد: این سیستم تنهاحجم اطلاعات را در مدت زمان کوتاه تری نسبت به قبل در اختیار مشتریان قرار می دهد و تاثیری در افزایش نقدینگی بازار و ترغیب مردم به سرمایه گذاری در بورس ندارد.

وی خاطر نشان کرد: هنوز در کشور سیستم بورس مستقیم نداریم و سیستم خرید از طریق کارگزاری است. یعنی خریدار اطلاعاتی راجع به سهام مورد نظر دریافت می کند و از طریق کارگزار سفارش می دهد، از این رو  تا زمانی که معاملات از طریق کارگزار انجام می شود رشد زیادی دربازار بورس نخواهیم داشت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس  همچنین اقدام بورس تهران در آنلاین شدن سیستم خرید و فروش را در کاهش زمان معاملات مثبت ارزیابی کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet