خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/04/14 13:15:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

بانکداری قرض‌الحسنه امکان‌پذیر نیست

**جعفر قادری تاکید کرد: دلیلی نداد مردم پول خود را به بانکی بسپارند که سودی به سپرده آنها نمی‌دهد.

"جعفر قادری" عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت تاکید کرد: اگر قرار باشد افراد پول خود را در جایی سرمایه گذاری کنند که سودی به سپرده آنها تعلق نگیرد؛ سرمایه خود را به بانک نمی سپارند.

وی ادامه داد: در صورتی که سیستم بانکی قرض الحسنه شود مردم پول خود را در بورس و نظام بانکی خارجی سپرده گذاری می کنند تا به سود برسند.

نماینده مردم شیراز خاطر نشان کرد: در صورت قرض الحسنه شدن سیستم بانکی  تنها زمانی افراد پول خود را در بانک سپرده گذاری می کنند که بخواهند مقداری پول نقد در دسترس داشته باشند در غیر این صورت به سپرده گذاری در بانک تن نمی دهند. 

قادری با اشاره به اینکه بانکها هم قدرت پرداخت تسهیلات به صورت قرض الحسنه را ندارند یاد آور شد: بانکها هم منابعی برای پرداخت وامهای قرض الحسنه ندارند . شاید با اعتباراتی که دولت در اختیار بانکها قرار می دهد بشود سود بانکی را کم کرد اما هرگز به صفر درصد نخواهد رسید.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در باره اظهارات بهمنی رییس بانک مرکزی در مورد کاهش  نرخ تورم به 9.4 درصد افزود: بانک مرکزی دستگاهی است که به صورت تخصصی کار می کند و با استناد به  اعداد و ارقام آمار می دهد، از این رو منطقی نیست آمار آن دستگاه زیر سوال برود.

وی در نهایت ابراز امیدواری کرد: بانک مرکزی آماردقیقی از نرخ تورم منتشر کرده باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet