شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/04/14 13:34:00
سرویس اقتصادی
فرهاد دلقپوش:

بانک‌های خصوصی نرخ بهره را کاهش دهند

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: چنانچه سیستم بانکداری کشور قرض الحسنه شود باید سیاستهای پولی و مالی هم در جهت بدون ربا و اسلامی حرکت کند .

 

فرهاد دلقپوش نماینده مردم آستارا در مجلس ضمن اشاره به سخنان رییس بانک مرکزی  در خصوص قرض الحسنه ائی  شدن سیستم بانکداری کشورگفت: صحبتهای رییس کل بانک مرکزی ایده آل است اما در کمتر کشوری حتی کشورهای توسعه یافته شاهد چنین اتفاقی هستیم.
وی در مورد زمان اجرایی شدن این ایده یادآور شد: اگر دولت با استناد به قانون ، دریافت و پرداخت اعتبارات به بخش خصوصی را افزایش دهد ،تصدی گری خود را کاهش داده و تنها نظارت کند و بخش خصوصی بیشتر وارد عرصه بانکداری کشور شود می توان امیدوار بود چنین ایده ای در آینده اجرایی شود.
 فرهاد دلقپوش خاطر نشان کرد : در راستای اسلامی شدن سیستم بانکداری کشور بانکهای خصوصی نیز باید نرخ بهره خود را به حد معقول برسانند .
وی ادامه داد: با اینکه بسیاری از بانکهای خصوصی از منابع دولتی تسهیلات دریافت می کنند اما با نرخ بهره بسیار بالایی فعالیت می کنند .
 عضو کمیسیون اقتصادی  در نهایت با اشاره به اقدامات دولت در بخش اقتصاد یادآور شد: اقدامات دولت در زمینه اقتصاد  چه خصوصی و چه دولتی باید با واقعیتهای اقتصادی کشور همخوانی داشته باشد؛به نوعی که شاهد عدالت در سیستم پولی و بانکی کشور باشیم.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet