ایام محرم 1398
1389/04/14 14:27:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کوثری خبر داد:

جزئیات جلسه نمایندگان مجلس با فرمانده نیروی هوایی

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بااشاره به دستاوردهای نیروی هوایی ارتش از جمله ساخت هواپیماهای رادار گریز و بدون سرنشین (پهپادها) اعلام کرد: مجلس موضوع بودجه خرید وساخت برخی از تجهیزات مورد نیاز این نیرو را که تاکنون از سوی دولت تامین نشده است، پیگیری می کند.

اسماعیل کوثری در گفتگو با مهر، با اشاره به جلسه صبح امروز دوشنبه اعضای کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی با فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ومعاونانشان، اظهار داشت: یکی از وظایف اصلی نمایندگان مجلس موضوع نظارت بر دستگاه ها و ارگان های مختلف بویژه نیروهای مسلح در کشور می باشد که بر این اساس این جلسه را تشکیل دادیم.

وی اضافه کرد: علاوه براعضای کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس به ریاست غلامرضا کرمی نماینده کرمان، علاء الدین بروجردی وبنده به عنوان رئیس و نایب رئیس این کمیسیون مهمان فرماندهان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بودیم.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان اینکه در این جلسه ابتدا به ارائه توضحیاتی در خصوص دلیل حضور کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس در نیروی هوایی ارتش و همچنین نیروهای مختلف سپاه و ستاد کل نیروهای مسلح پرداختیم، افزود: بعد از طرح این موضوعات امیرخلبان حسن شاه‌ صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش و معاونان ایشان نکاتی را درباره ماموریت، میزان آمادگی و اقداماتی که این نیرو در جهت تامین تجهیزات مورد نیاز خود انجام داده است را مطرح کردند.

وی با اشاره به اینکه در جلسه مذکور در مورد کمبود بودجه این نیرو نیز بحث شد، گفت: فرمانده این نیرو و معاونانشان همچنین در این جلسه گزارشی را در خصوص دستاوردها نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از جمله دستیابی به تکنولوژی ساخت هواپیماهای رادار گریز و هواپیماهای بدون سرنشین (پهپادها) ارائه کردند.

کوثری اعلام کرد: براساس جمع بندی انجام شده از این جلسه مقرر شد که کمیته دفاعی کمیسیون  امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس مواردی در خصوص خرید وساخت برخی از تجهیزات مورد نیاز این نیرو را که تاکنون از سوی دولت تامین نشده را پیگیری کند.

وی افزود: با توجه به اینکه کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در جهت تقویت وافزایش توان بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران هم در برنامه پنجساله پنجم و هم در لایحه بودجه ملاحظاتی را برای نیروهای مسلح کشور در نظر گرفته است، اگر مسائلی در خصوص کمبود بودجه آنها بوجود بیاید بصورت موردی پیگیری می کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet