هدر اصلی
1389/04/14 14:40:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده شیراز:

نهاد‌ها سخت‌گیری ضوابط خود برای اجرای طرح توسعه اطراف حرم شاهچراغ را اصلاح کند

**نماینده مردم شیراز در خانه ملت گفت: اعتبارات خوبی به ۳ شهر مذهبی کشور یعنی مشهد، قم و شیراز اختصاص یافته است تا در راستای احداث زیرساخت‌های مذهبی و دینی هزینه شود.

به گزارش ایسنا‌، جعفر قادری با بیان این‌که بهسازی بافت‌های تاریخی و فرسوده و توسعه حرم‌های مطهر شاهچراغ(ع) و آستانه سیدعلاءالدین حسین از مصوبات سفر مقام معظم رهبری و هیأت دولت به فارس است، از تعلل مسئولان در این امور انتقاد کرد و گفت: تاکنون مکاتبات و پیگیری‌های متعددی در این باره انجام گرفته، اما کمتر به نتیجه رسیده است .

وی ادامه داد: در حالی که شیراز به‌ عنوان سومین شهر مذهبی ایران شناخته شده است، اما در این مدت گذشته اقدام جدی برای تغییر شرایط و فضای حاکم بر شهر صورت نگرفته و نمودی نداشته است.

وی مدیران اجرایی استان در شیراز را به تلاش و جدیت بیشتر نسبت به اجرای منویات مقام معظم رهبری فرا خواند و افزود: نهاد‌هایی که سخت‌گیری می‌کنند، ضوابط خود را اصلاح و مسئولان محلی به‌ ویژه استانداری، شهرداری، میراث فرهنگی و فرمانداری نیز اجازه دهند تا طرح توسعه اطراف حرم مطهر شاهچراغ (ع) اجرا و عملیاتی شود.

نماینده شیراز در خانه ملت از تلاش‌های آیت‌الله ایمانی امام جمعه شیراز و نماینده ولی فقیه در استان فارس در زمینه توسعه فضای دینی در شیراز قدردانی کرد و افزود: آیت‌الله ایمانی در جلسه‌های خصوصی و خطبه‌های نماز جمعه هشدار‌ها و تذکرات لازم را داده و اکنون نوبت مدیران و مسئولان اجرایی است که مراحل اجرایی و عملیاتی طرح‌ها و پروژه‌ها را پیگیری و دنبال کنند.

قادری با اشاره به حمایت‌های دولت و مجلس از شهر‌های مذهبی اضافه کرد: در بودجه امسال که با همکاری و حمایت مجلس و دولت تنظیم شد، اعتبارات خوبی به سه شهر مذهبی کشور یعنی مشهد، قم و شیراز اختصاص یافته است تا در راستای احداث زیرساخت‌های مذهبی و دینی هزینه شود.

نایب رئیس کمیسیون اصل 44 در مورد همکاری مراکز علمی و دانشگاهی نیز بیان کرد: دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه استان فارس و شهر شیراز باید تقویت و توسعه یابند و در سومین شهر اهل بیت(ع) جایگاه و موقعیت خود را پیدا کرده و به سمت تولید علم و فرهنگ و تمدن اسلامی در زمینه‌های نرم‌افزاری پیشگام شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet