هدر موبایل
1389/04/14 14:42:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
احمدی بیغش:

حمایت فرانسه از منافقین باج‌خواهی از ایران است

**محمود احمدی بی‌غش با تاکید بر کاهش سطح روابط با فرانسه و تعدیل مبادلات تجاری، اقتصادی و فرهنگی به دلیل حمایت از منافقین گفت: حمایت فرانسه از منافقین نوعی باج‌خواهی از ایران است؛ بدان معنا که هر زمان اراده کنند و بخواهند که از ایران باج بگیرند، حمایتشان را از منافقین کاهش می‌دهند و در حالت برعکس حمایت خود را افزایش می‌دهند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در 30 سال گذشته فرانسه و قالب کشورهای اروپایی به صورت مستقیم از منافقین حمایت کردند.

وی با بیان این‌که فرانسه با استفاده ابزاری از منافقین می‌خواهد که از ایران باج‌خواهی کند، در بیان رویکرد مقابله با چنین روندی گفت: از آن‌جا که منافقین جانی‌ترین افراد نسبت به مردم ایران هستند نباید هیچ نرمشی در قبال آنها نشان داد. بنابراین فرانسه و یا هر کشور دیگری که از منافقین حمایت می‌کند، باید بداند که حامی منافقین برای ایران همان نقش منافقین دارند.

نماینده‌ی مردم شازند در خانه ملت در ادامه تاکید کرد: دستگاه دیپلماسی کشور باید به کشورهای حمایت کننده از منافقین تفهیم کند که مردم ایران حاضر نیستند با کسانی که حامی جنایتکارترین افرادند ارتباط در سطح عالی و ارتباط تجاری داشته باشند و از آنها بخواهند از منافع جمهوری اسلامی سود ببرند.

وی با تاکید بر این‌که برای ارتباط با هر کشور حمایت کننده از منافقین تجدیدنظر کلی داشت، گفت: باید در رابطه با فرانسه تجدیدنظری انجام شود. بنابراین اگر فرانسه دست از حمایت احمقانه‌اش از منافقین برندارد، باید ترتیبی داد تا آنها نتوانند از منافع جمهوری اسلامی بهره جویند؛ چرا که اکنون فرانسوی‌ها در ایران منافع دارند و می‌توان جلوی منافع را بست، سطح روابط را کاهش داد و مبادلات تجاری و اقتصادی و فرهنگی را تعدیل نمود.

وی افزود: در بسیاری از مواقع غربی‌ها در بردن سود از ایران نسبت به سودی که ما از آنها می‌بریم جلوتر هستند. خیلی از مواقع تنها نام ارتباط وجود دارد و منافعی از آن ارتباط عاید ایران نمی‌شود و تنها دل خود را خوش کرده‌ایم که با فلان کشور در دنیا ارتباط داریم. در مقابل آنها همواره منافع مادی از ایران عایدشان می‌شود. در این شرایط نه تنها از منافع ایران بهره می‌جویند، بلکه تلاش می‌کنند نظام را از پای درآورند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در توضیح جایگاه کاهش روابط با کشورهای مختلف با توجه به مشخص نشدن وضعیت طرح کاهش رابطه با انگلستان، گفت: موضوع کاهش رابطه با انگلستان در حال بررسی در کمیسیون امنیت ملی است و موضوعی فراموش شده نیست روال این کار در حال طی شدن است.

احمدی بی‌غش اضافه کرد: از سوی دیگر ارتباط و یا قطع ارتباط با دنیای خارج باید به صورت کارشناسی باشد. به معنای دیگر لزوم تجدیدنظر در ارتباط با برخی از کشورها همچون فرانسه وجود دارد، اما این کار نباید بر پایه احساسات باشد. به گونه‌ای که علاوه بر انجام کار دیپلماسی قوی باید در سطح دنیا و در ابعاد مختلف افکار عمومی، دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی روشنگری صورت گیرد و حتی با ورود از حوزه‌ی قضایی به مجامع قضایی بین‌المللی شکایت کرد.

وی ادامه داد: در عین حال می‌توان به مجامع قضایی بین‌المللی شکایت نمود که چطور فرانسه که خود را مهد تمدن و حمایت از حقوق بشر می‌داند از جانی‌ترین افراد حمایت می‌کند.

بی‌غش در پایان گفت: ما در کنار این کارها باید حتما طرح کاهش روابط در زمینه‌های مختلف با فرانسه یا هر کشور دیگر را در دستور کار خود قرار دهیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet