ایام محرم 1398
1389/04/14 14:46:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون اقتصادی:

رکود بازار کسب و کار موجب گسترش بی‌اعتمادی در بین مردم شده‌است

**یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: تا وقتی که بازار کسب و کار رونق نگیرد، میزان چک‌های برگشتی و بی‌اعتمادی مردم کاهش نخواهد یافت.

شکور اکبرنژاد در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: افزایش میزان چک‌های برگشتی عوامل مختلفی دارد، از جمله ضعف قانون چک و کاهش دادوستد و بازار است.

نماینده مردم تبریز در مجلس افزود: متاسفانه به جای اصلاح و تدوین مناسب قانون چک، آن را خراب کردیم.

وی به نامساعد دانستن شرایط اقتصادی کشور،‌ گفت: درصد قابل توجهی از صادرکنندگان چک به دلیل رکود بازار و کاهش دادوستد بنیه و توان اقتصادی خود را از دست داده و به همین دلیل چک‌های‌شان برگشت می‌خورد، هرچند که در ‌این اثناء ممکن است عده کمی نیز از چک‌های صادر شده سوءاستفاده کنند.

این عضو کمیسیون اقتصادی، وضعیت بازار سرمایه و پول را نامساعد ارزیابی کرد و افزود: وقتی بازار سرمایه و پول نامناسب شود طبعیی است که چک‌های صادر شده یکی پس از دیگری برگشت می‌خورند. چرا که کسبه و تجار چک‌های دریافتی از مشتریان را در بازار خرج می‌کنند و تا مادامی که بازار کسب و کار رونق نگیرد همین وضعیت ادامه می‌یابد.

اکبرنژاد اصلاح قانون چک و فراهم کردن زمینه‌های رونق بازار کسب و کار را از علل کاهش میزان چک‌های برگشتی دانست و اظهار کرد: رکود بازار کسب و کار مانع از حصول درآمد از سوی کسبه و تجار و پاس کردن چک‌های صادره شده است. این موضوع موجب افزایش بی‌اعتمادی مردم به بازار و گسترش فضای ناامنی شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet