شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/04/14 14:48:00
سرویس اقتصادی
عماد حسینی خبر داد:

خسارت میلیونی عدم برداشت از میادین مشترک نفتی

**حسینی گفت : عدم برداشت روزانه ما ازمخازن و پروژه های مشترک نفتی مساوی با میلیونها دلارخسارت است.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه برداشت از ذخائر مشترک نفتی باید در اولویت قرار گیرد گفت : هنوز اتفاق خاصی در زمینه برداشت از ذخائر مشترک نفتی صورت نگرفته است .
حسینی گفت :  برداشت از ذخائر مشترک نفتی به عنوان یکی از برنامه ریزی هائی که توسط وزار ت نفت انجام شده ، هنوز به مرحله عملیاتی نرسیده است  .
سید عماد حسینی  تاکید کرد : متاسفانه برخی کشورهای همسایه از جمله قطر نزدیک به ده سال است که در زمینه  برداشت از ذخائر نفتی جلوتر از کشورمان قرار دارند  و همچنین کشور عراق منابع نفتی خود را در میادین مشترک برنامه ریزی کرده و بیشترین برداشت خود را از این میادین صورت داده است .
نماینده قروه در ادامه با بیان اینکه شیب مخازن مشترک به سوی کشورهای همسایه است افزود :  عدم برداشت   از مخازن نفتی مشترک از  سوی کشورمان برابر خواهد بود  با برداشت بیشتر از سوی کشورهای مقابل .
سخنگوی کمیسیون انرژی با اشاره به دغدغه کمیسیون متبوعش در رابطه با عدم برداشت از حوزه های مشترک نفتی از سوی کشورمان گفت :
کمیسون انرژی جلسات متعددی را با مسئولان این حوزه  برگزار و دغدغه های خود را نیز مطرح کرده است .
عماد حسینی نیز عدم ثبات مدیریتی را از جمله مواردی دانست که در تسریع برداشت از مخازن نفتی می تواند تاثیر گذار باشد، وی همچنین در ادامه گفت :  

نفت نیاز به ثبات مدیریتی کارآمد و توانمند برای بهره برداری از مخازن نفتی و گازی کشورمان  دارد و برنامه ریزی های مختلف و عدم برنامه ریزی که  در این حوزه وجود دارد ما را مواجه کرده   با یک برنامه ریزی دقیق و آگاهانه از سوی کشورهای مقابل .
وی با اشاره به اینکه برای ما مشخص است که در چه ناحیه ایی می توانیم فعالیت  کنیم تصریح کرد :  اما آنچه که مشخص است این می باشد  که در اعماق 40000 متری  زمین مرزی وجود ندارد و کشورهای دیگر  با حفاری های عمودی و افقی که انجام میدهند  می توانند از سهم ما هم برداشت نمایند و به جهت اینکه این کشورها  در زمینه برداشت از مخازن نفتی و گازی پیشرفتهایشان سریع است ممکن است که باعث شود سهم ما در این مخازن تخلیه شود  .
حسینی گفت : عدم برداشت روزانه ما از این مخازن و پروژه ها مساوی است با میلیونها دلار خسارت که این خسارات را مردم تحمل می کنند .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet