شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/04/14 16:35:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون کشاورزی هشدار داد:

لطمه سنگین قاچاق محصولات دامی به بهداشت

**عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با انتقاد از عملکرد ضعیف ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز زیان های بهداشتی را که از طریق قاچاق دام به کشور وارد می شود غیر قابل جبران عنوان کرد.

"داود محمد جانی" عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو باخبرگزاری خانه ملت ضمن اشاره به عملکرد ضعیف ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جلوگیری از قاچاق محصولات دامی به کشور، زیان های بهداشتی حاصل از ورود این دامها را غیر قابل جبران عنوان کرد و گفت: مهمترین ضرری که قاچاق دام به کشور واردمی کند در زمینه مسائل بهداشتی است چرا که دامی که از طریق قاچاق وارد می شود قابل کنترل نیست و ممکن است با خود بیماریهای بسیاری را به مصرف کنندگان منتقل کند.

وی همچنین با اشاره به معضل تب برفکی که بر اثر قاچاق محصولات دامی وارد کشور شده است، افزود: یکی دیگر از مشکلاتی که این دامهای قاچاق با خود به کشور وارد می کنند تکثیر بیماریهایی است که دارند.

نماینده مردم آباده و خرم بید با عنوان این مطلب که قاچاق محصولات دامی موجب ارزان شدن دامهای داخلی و عدم صرفه اقتصادی تولید این محصولات برای تولید کننده داخلی می شود گفت: باید جلوی واردات بی رویه و بخصوص قاچاق محصولات دامی را گرفت چون اینها شدیدا موجب متضرر شدن سرمایه گذار داخلی می شوند.

محمد جانی با انتقاد از عملکرد ضعیف ستاد مبارزه با قاچاق ارز و کالا گفت: این ستاد در مبارزه با قاچاق اقلام دامی ضعیف عمل کرده است و قاچاقچیان به طرز غیر قابل توجیهی در حال وارد کردن اقلام دامی و کشاورزی به کشور هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet