ایام محرم 1398
1389/04/14 12:02:00
سرویس سیاسی
نایب رییس مجلس شورای اسلامی در جامعه وعاظ تهران عنوان کرد:

وحدت حول محور رهبری، لازمه ادامه حیات انقلاب است

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: همان طور که در گذشته، وحدت سبب پیروزی انقلاب شد اکنون نیز همین وحدت و یکپارچگی آحاد ملت برای ادامه حیات انقلاب ضروری است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،"سیدشهاب‌الدین صدر" در دیدار با جامعه وعاظ تهران با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری دربارة وحدت و یکپارچگی گفت: مقام معظم رهبری در فرمایش‌های اخیرشان توجه مردم را به وحدت و پرهیز از هرگونه اختلاف و تفرقه جلب نمودند موضوع وحدت آنقدر اهمیت دارد که امام خمینی (ره) نیز رمز پیروزی انقلاب را در کلمه  توحید و توحید کلمه می‌دانستند و بارها و بارها همة ملت را به وحدت و یکپارچگی دعوت می‌کردند. همانطور که در گذشته وحدت همة اقشار جامعه سبب پیروزی انقلاب شد اکنون نیز همین وحدت برای ادامه حیات انقلاب ضروری است.

وی با تأکید بر اینکه جریان فتنه که امروز بیشتر جلوه‌گر شده است بر ایجاد اختلاف و تفرقه در کشور سرمایه‌گذاری جدی کرده است افزود: دشمن همواره در پی ایجاد تفرقه و اختلاف بوده است و از این حربه دشمنان انقلاب و اسلام همیشه استفاده کرده‌اند و در هر زمان با توجه به شرایط و موقعیت، طراحی خاصی کرده‌اند.

نائب رئیس مجلس گفت:همانطور که مقام معظم رهبری فرموده‌اند دشمنان برای ایجاد تفرقه در جمع غیرمسلمانان از حقوق بشر و دموکراسی دم می‌زنند و در جمع مسلمانان از دین و مذهب صحبت به میان می‌آورند. یعنی دشمن تلاش می‌کند که با توجه به فضا و شرایط هر جامعه‌ای و مخاطبین آن به نحوی به ایجاد اختلاف بپردازد.

وی در بخشی از سخنان خود در خصوص وضعیت دانشگاه آزاد اسلامی افزود: جریان دانشگاه آزاد اسلامی، اساساً از یک موضوع دانشگاهی خارج شده است و خصوصاً در سال‌های اخیر، این دانشگاه در فرآیندهای سیاسی - اجتماعی کشور وارد شده است.

صدر به تغییر نگرش و عملکرد مسئولین دانشگاه آزاد در چند سال اخیر اشاره کرد و گفت: به ویژه در سال گذشته مسیری که این دانشگاه طی کرده، با اهداف اولیه تشکیل این دانشگاه که توسعه کمی و کیفی آموزش عالی بوده است فاصلة زیاد داشته و بعضاً در مقابل منافع نظام قرار داشته است.

وی با انتقاد از طرح موضوع وقف اموال دانشگاه آزاد عنوان کرد: وقف 250 هزار میلیارد تومان اموال دانشگاه آزاد که در حقیقت اموال عمومی کشور است و آوردن آن در یک فرآیند ملکی و خانوادگی، اصلاً سنخیتی با علت ایجاد و اهداف از پیش ترسیم شده دانشگاه آزاد ندارد.

دکتر صدر ادامه داد که عده‌ای با عدم تمکین در مقابل قانون و مصوبات شورای‌عالی انقلاب فرهنگی که به فرمودة حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری لازم الاتباع است برخلاف مصلحت نظام و کشور حرکت کرده و بدنبال مقاصد و منویات خاصی هستند حضور یکی از سران فتنه بصورت خلاف قانون در جلسه اخیر هیأت مؤسس این دانشگاه غیرقابل تحمل برای نیروهای انقلابی و دلسوز نظام می‌باشد و تنها راه حل اینگونه مسائل تبعیت از قانون و حرکت در مسیر انقلاب و رهبری است.

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه اتفاقات بعد از انتخابات ریاست جمهوری خرداد سال 88 برای ملت و مسئولین کشور بسیار عبرت‌آموز و تاریخی بوده است تصریح کرد: بدخواهان و دشمنان انقلاب از ماه‌ها قبل از برگزاری انتخابات برنامه‌ریزی گسترده‌ای برای توطئه و انحراف مسیر نظام و کشور انجام داده‌اند. اگر در انتخابات پیروز می‌شدند به بهانة اصلاحات اساسی جهت‌گیری انقلاب و نظام را تغییر داده و حتی قانون اساسی را عوض می‌کردند.

وی گفت: برای روز شکست در انتخابات نیز از قبل طراحی فتنه، اغتشاشات و درگیری‌های خیابانی را انجام می‌دهند. برای این اهداف شوم خود مخالفین و ضد انقلاب داخل کشور با استکبار جهانی و ابرقدرت‌های سلطه‌گر به طور هماهنگ عمل می‌نمایند،راه‌اندازی شبکه BBC فارسی از ماه‌ها قبل از انتخابات و فعالیت گسترده آن و شبکه VOA آمریکا و بسیاری از فضاسازی‌ها رسانه‌ای در همین مسیر شکل می‌گیرد. طراحی موضوع تقلب در انتخابات از ماه‌ها قبل از برگزاری انتخابات و بسیاری اقدامات دیگر.

صدر خاطر نشان کرد:امروز هم جریان فتنه تلاش می‌کند در میان اقشار مختلف و تأثیرگذار جامعه اختلاف ایجاد کند. میان نخبگان و اساتید و کارشناسان متخصص و دولت شکاف ایجاد نماید. تحریم و فشارهای خارجی و صدور قطعنامه‌های متعدد شورای امنیت و اتحادیه اروپا و بعد هم مجلس سنای آمریکا و ... برای به زانو در آوردن ملت قهرمان ماست.

صدر اظهار داشت:قطعنامه اخیر شورای امنیت علاوه بر آنکه تمامی محورهای قطعنامه‌های قبلی را در مورد انرژی هسته‌ای، ممنوعیت فروش سلاح و ادوات جنگی به ایران، بازرسی کشتی‌های ما، تحریم معاملات بانک‌های داخلی و شرکت‌های مختلف، فشار بر بانک مرکزی و ... را داراست بلکه در هر مورد برخورد شدیدتر و دایرة محدودیت‌ها را گسترده‌تر کرده و حتی برای ممنوعیت فروش بنزین به ایران تلاش می‌کنند.

وی افزود: توصیه و تأکید مقام معظم رهبری بر حفظ وحدت و یکپارچگی و پرهیز از هرگونه اختلاف و تفرقه با توجه به شرایط حساس کشور بسیار حکیمانه می‌باشد. معظم له، استکبار ستیزی، مقاومت در مقابل کفر و نفاق جهانی و شفاف کردن مرزهای نیروهای انقلابی در مقابل دشمنان دین و انقلاب را از مسائل بسیار مهم و حیاتی امروز می‌دانند.

دکتر صدر در پاسخ سؤال یکی از حاضران در مورد شروط تعیین شده توسط رییس جمهور برای مذاکره تأکید کرد که آقای احمدی‌نژاد ابتکار خوبی در این مورد داشته است و قرار دادن مسئولین نظام در جایگاه عزت و اقتدار برای تعیین شرط مذاکره و تعامل قابل تقدیر است.اولاً موضع آنان در مورد بمب‌های رژیم صهیونیستی معلوم شود، ثانیاً قصد آنان دوستی با ماست یا دشمنی و ثالثاً آیا آنان پیوستن به NPT را قبول دارند یا خیر؟اینها شرایطی منطقی می‌باشد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ یکی دیگر از حاضران در مورد مواضع اخیر روسیه و چین توضیح داد که توافق سه جانبه تهران با ترکیه و برزیل آثار بسیار مثبتی برای ما داشت و باعث خروج کشور از شرایط حاد آن زمان شد و فرصتی برای طراحی‌های بعدی ایجاد کرد. ضمن اینکه ترکیه و برزیل نیز در حمایت از ما اقدامات خوبی در سطح بین‌المللی انجام دادند.

وی ادامه داد:در این میان روسیه که در گذشته موضع مخالف ایران نمی‌گرفت و در صحنه‌های مختلف جایگاه مهم نقش آفرینی برای خود قائل بود موضع مخالفت گرفته و بدنبال او چین هم تغییر موضع داد. یقیناً دستگاه دیپلماسی کشور باید با برنامه‌ریزی دقیق و فعال براساس عزت، حکمت و مصلحت تلاش نمایند تا شرایط به وجود آمد اصلاح شود و به دلیل جایگاه مؤثر روسیه و چین در معادلات جهانی آنان در مقابل ما نباشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet