ایام محرم 1398
1389/04/14 19:01:00
سرویس سیاسی
نتایج یک نظر سنجی نشان داد

کاهش محبوبیت دولت جدید ژاپن

**نتایج یک نظرسنجی نشان داد، محبوبیت دولت نائوتوکان و رهبر حزب حاکم دموکراتیک ژاپن در میان مردم به شدت کاهش یافته و ممکن است این کشور را بن بست سیاسی روبه رو کند.

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه انگلیسی یومیوری چاپ ژاپن، بر اساس تازه ترین نظرسنجی که در ژاپن صورت گرفته ، میزان محبوبیت نائوتو کان نخست وزیر و رهبر حزب حاکم دموکراتیک در پارلمان ژاپن درمیان مردم این کشور بسیار کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش، میزان رضایت از دولت ژاپن در مقایسه با نظرسنجی گذشته با  5 درصد کاهش به 45 درصد رسیده است ومیزان عدم رضایت از دولت کان نیز با 2 درصد افزایش به 39 درصد رسیده است.

با توجه به در پیش بودن انتخابات مجلس مشاوران ژاپن، نتیجه این انتخابات برای حزب حاکم دموکراتیک بسیار با اهمیت است زیرا شکست دراین انتخابات می تواند بار دیگر موجب بن بست سیاسی در این کشور شود.

گفتنی است، انتخابات مجلس مشاوران ژاپن، انتخاباتی سرنوشت ساز برای حزب حاکم به شمار می رود و نظرسنجی های روزنامه های پرتیرازژاپنی نقش بسیار مهمی دراین انتخابات ایفا می کند.

لازم به ذکر است، چهار نخست وزیر سابق ژاپن نیز به دنبال کاهش میزان محبوبیت خود در  نظرسنجی های صورت گرفته از سوی رسانه ها وروزنامه های این کشور مجبور به استعفا از سمت های خود شدند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet