ایام محرم 1398
1389/04/14 19:56:00
سرویس کمیسیون ها
میگلی نژاد در گفت وگو با خانه ملت:

میرکاظمی باید در خصوص خسارات زیست محیطی نفت و گاز پاسخگو باشد

**عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: وزیر نفت باید با حضور در این کمیسیون در خصوص خسارات زیست محیطی نفت و گاز در استان بوشهر پاسخگو باشد.

غلامعلی میگلی نژاد نماینده بوشهر در مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به سوال خود از مسعود میرکاظمی وزیر نفت که در دستور کار فردای کمیسیون انرژی مجلس قرار دارد، گفت: باتوجه به حجم سرمایه گذاری در صنایع بالادستی و پایین دستی نفت و گاز در استان بوشهر و از جهتی باتوجه به اینکه بوشهر قطب انرژی کشور محسوب می گردد، متاسفانه وزارت نفت در خصوص مناطق پیرامونی صنایع نفت و گاز اهتمام لازم را نداشته است.

وی افزود: در مناطق پیرامونی هر صنعتی، از ابتدا به مسائل جنبی آن توجه می شود حال اینکه صنایع نفت و گاز که بیشترین آلایندگی از لحاظ زیست محیطی ایجاد می کنند به لحاظ کم توجهی وزارت نفت، بیشترین خسارت به محیط یا نقاط آبی خلیج فارس و مناطق خشکی وارد شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: این خسارت به حدی است که براساس مطالعات انجام شده در خصوص مسائل زیست محیطی آمار بسیار تکان دهنده ای گزارش شده است که لازم است وزارت نفت هرچه سریعتر به این موضوع رسیدگی تا بیش از این شاهد آثار سوء وجود مراکز نفت و گاز در استان نباشد.

نماینده بوشهر در مجلس تصریح کرد: به منظور جلوگیری از به هم خوردن اکوسیستم دریایی و همچنین خسارت جبران ناپذیر در فضای زندگی مردم شریف استان از وزیر نفت توضیحاتی خواستیم که ایشان باید در این زمینه پاسخگو باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet