خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/04/14 19:05:00
سرویس کمیسیون ها
مطهری تاکید کرد:

نگاه سیاسی صداوسیما در انعکاس اخبار مجلس

**عضو شورای نظارت بر صداوسیما با انتقاد از عملکرد سیاسی صداوسیما درباره پوشش اخبار مربوط به مجلس گفت: در این زمینه صداوسیما بیشتر نگاه سیاسی به مجلس دارد. مثلا ممکن است بیانیه هایی را که اهمیت چندانی ندارند مهم جلوه دهد و برخی مسائل مهم را بی اهمیت نشان دهند . نمونه دیگر نوع گزارش خبری مصوبه مجلس در ارتباط با دانشگاه آزاد اسلامی بود.

"علی مطهری" با گلایه از اینکه در بخش خبر صداوسیما گرایش به یک جناح سیاسی نمود دارد، به خبرنگار خانه ملت گفت: متاسفانه این رسانه در بخش خبر خود عدالت به معنی ایجاد امکان مساوی برای ابلاغ نظرات مختلف را رعایت نمی کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: ما به عنوان عضو شورای نظارت بر صدا وسیما گاهی تذکرات و پیشنهاداتی به رئیس سازمان داده ایم و ایشان هم در بیشتر موارد همکاری کرده اند و در مجموع خود ایشان حسن نیت دارند و اراده همکاری با مجلس را نشان داده اند.

وی در عین حال تاکید کرد: به نظر می رسد هرچند خود جناب ضرغامی به چندصدایی معتقدند ولی در بخش هایی مثل خبر احساس می کنم ایشان اختیارات لازم را ندارند و دست ایشان به اندازه کافی باز نیست.

مطهری درباره ترویج فرهنگ عفاف و حجاب از طریق سریال ها و فیلم های تلویزیونی گفت: در این زمینه صدا وسیما موفق بوده و تولیدات آن قابل قیاس با فیلمهای سینمایی نیست اگرچه نقاط ضعفی هم داشته، اما از حیث تولید و پخش برنامه های ویژه  ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و بررسی این موضوع از نظر اعتقادی و روان شناسی و جامعه شناسی به اندازه کافی کار نکرده و جای کار بسیاری دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet