شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/04/14 19:36:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فلاحت‌پیشه:

ایران با کشورهایی که از سوخت‌رسانی به هواپیماهای ما خودداری می‌کنند مقابله به مثل کند

**حشمت‌الله فلاحت پیشه با اشاره به موضوع خودداری برخی کشورها از سوخت رسانی به هواپیماهای ایرانی گفت: مجلس مصوب کرده است و شورای امنیت ملی نیز پس از قطعنامه علیه ایران تاکید کرد که حق مقابله به مثل با کشورهایی که در این چارچوب با ایران برخورد می‌کنند، وجود دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با ایسنا، خاطرنشان کرد: ایران در هر موردی که هواپیماها یا کشتی‌هایش دچار مشکل شود، از این حق برخوردار است که اقدام به مقابله به مثل کند.

فلاحت‌پیشه گفت: امارات کشوری است که بخش اعظم پروازهایش به ایران است و قطعا باید با امارات، انگلیس و آلمان که هواپیماهایش نیاز به سوخت ترانزیتی از ایران داشته باشند مقابله به مثل کنیم.

وی یاد آور شد: تحریم‌های مطرح شده با وجود این که با عنوان تحریم‌های هوشمند مطرح می‌شود و با هدف ضربه به توان ایران برای تکمیل چرخه‌ی سوخت هسته‌ای است، اما این اقدامات نشان می‌دهد که این تحریم‌ها فراتر است و ضربه به توسعه‌ی کشور ایران و حتی اقدام علیه مردم و اتباع ایران را دنبال می‌کند.

نماینده اسلام‌آباد غرب در خانه ملت افزود: این که مانع سوخت رسانی به هواپیماهای ایرانی می‌شوند و تحریم سوختی را برای نخستین بار شامل هواپیماهای کشوری در ایران می‌کنند، کاملا به مردم ارتباط دارد و به هیچ وجه سیاسی نیست. اینها نشان دهنده‌ی نگاه توسعه‌ای به تحریم‌ها است، و پیام خوبی برای مردم ایران است که به رغم ادعاهای آمریکا که سعی می‌کند تحریم‌ها را هوشمند نشان دهد و هدف آن را جلوگیری از توسعه‌ی هسته‌ای و موشکی اعلام کند می‌بینیم این تحریم‌ها توسعه و جایگاه ایران در سطوح مختلف از جمله بحث صنعت هواپیمایی را هدف قرار داده است.

فلاحت‌پیشه تاکید کرد: جای دیپلماسی هنوز وجود دارد و دیپلماسی هنوز شکست نخورده است، این‌که برخی از کشورهای منطقه که بسیار زود با تحریم‌های پیش‌قراول با برخی کشورهای غربی همراه می‌شوند نشان دهنده‌ی این است که آنها همواره به دنبال این هستند که کشوری مانند ایران که مسیر توسعه را می‌پیماید زودتر دچار بحران و مشکلاتی از این نوع شود، و همراهی‌ امارات، با آمریکا باید قابل توجه باشد. واکنش جدی‌تر نسبت به این کشورها ضروری است، زیرا ما معتقدیم ایران کشوری است که اگر قرار است توسعه‌اش به خطر بیافتد و یا امنیتش مورد دست‌اندازی قرار گیرد، آن زمان هیچ کشوری در منطقه نمی‌تواند امنیت پایداری داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet