ایام محرم 1398
1389/04/14 11:48:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
زارعی:

حذف وقف دانشگاه آزاد، ایراد شورای نگهبان به مصوبه مجلس را رفع می‌کند

**نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی،گفت:حذف ماده الحاقی مربوط به وقف اموال دانشگاه آزاد، ایراد شورای نگهبان به طرح حمایت از موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی را رفع می‌کند.

علی اصغر زارعی در گفت ‌و گو با ایرنا،اظهار داشت: این طرح که یک سال و نیم پیش در مجلس تهیه شد،طرحی متفاوت از وقف اموال دانشگاه‌ آزاد بود.

وی یادآور شد: از آنجا که طی سال‌های گذشته موسسات غیرانتفاعی بسیاری در کشور تاسیس شدند، نمایندگان در این طرح به دنبال حمایت از این موسسات بودند تا به تدریج ظرفیت این واحدها افزایش یابد.

زارعی درعین حال گفت: اشکالی که در بررسی این طرح در مجلس صورت گرفت این بود که طرح مذکور خارج از روال آیین نامه‌ای در صحن علنی مطرح شد که این امر ناشی از اشتباه هیات رییسه است.

نماینده مردم تهران در مجلس اشکال دوم به این طرح را الحاق موضوع وقف اموال دانشگاه آزاد، عنوان کرد و گفت: این الحاق در حالی صورت گرفت که وقف باید در کمیسیون قضایی و حقوقی پیگیری و سپس در صحن علنی مطرح می‌شد.

زارعی، رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس را در بروز این مشکل مقصر دانست و گفت: متاسفانه رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات با سوء استفاده از فرصت، موضوع وقف را به طرح نمایندگان الحاق کرد که همین مساله ایراد شورای نگهبان را در پی داشت.

نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور،تاکید کرد: از آنجا که شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره دانشگاه آزاد تصمیم گیری می‌کند، این بخش از مصوبه مجلس خلاف شرع و قانون اساسی تشخیص داده شد.

زارعی با بیان اینکه قرار شده پیگیری موضوع وقف از سوی کسانی که آن را دنبال می کردند متوقف و ازسوی دیگر تغییر و تحول در هیات امنای دانشگاه آزاد برای مدتی مسکوت بماند، اظهار داشت: این کار بخاطر فضایی است که عده ای در کشور بوجود آوردند.

عضو ارشد فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس تاکید کرد: دلیل این کار این است که جریانی یک مساله عادی که از یک سال و نیم پیش بررسی آن در شورای عالی انقلاب فرهنگی آغاز شده بود، را به مساله ای اجتماعی تبدیل کرد که ایجاد چنین شرایطی معمولا مورد سوء استفاده دشمنان قرار می‌گیرد.

زارعی افزود: بر این اساس مسایل مربوط به دانشگاه آزاد مسکوت مانده است تا در فرصت مناسبی تصمیمات شورای عالی انقلاب فرهنگی اجرایی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet