هدر موبایل
1389/04/14 18:31:00
سرویس بین الملل

بروجردی با معاون وزیر امور خارجه افغانستان دیدار کرد

**معاون وزیر امور خارجه افغانستان با رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار کرد.

به گزارش خانه ملت، محمد اکلیل حکیمی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه افغانستان پیش از ظهر امروز با علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دیدار و پیرامون روابط دوجانبه مسائل منطقه ای و آخرین تحولات افغانستان به بحث و گفت و گو پرداخت.

بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به میراث و تاریخ مشترک دو ملت خاطرنشان ساخت: سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران، تثبیت آرامش، پیشرفت و توسعه اقتصادی ملت افغانستان است و در این راستا از هیچگونه کمکی دریغ نکرده و نخواهد کرد.

بروجردی در ادامه یادآور شد: پیشرفت های علمی، اقتصادی و فناوری جمهوری اسلامی ایران در عرصه های گوناگون بستر مناسبی برای تقویت همکاری های اقتصادی توسعه و پیشرفت افغانستان است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز نگرانی از وخامت اوضاع افغانستان گفت: جمهوری اسلامی ایران از هر اقدامی برای تثبیت صلح و آرامش و پیشرفت افغانستان حمایت می کند.

وی تصریح کرد: به هر میزان که در جهت عمران و آبادانی افغانستان کار شود امنیت و آرامش نیز در این کشور تقویت می شود.

بروجردی در ادامه با اشاره به افزایش تولید و کشت مواد مخدر در افغانستان در سال های اخیر خاطرنشان کرد: حضور نیروهای خارجی در افغاستان باعث افزایش تولید و قاچاق مواد مخدر شده است.

وی همچنین با تاکید بر اهمیت و اگذاری امور به مردم و دولت منتخب افغانستان، خروج نیروهای بیگانه را تنها راه ایجاد ثبات و امنیت پایدار در این کشور دانست و افزود: تعیین جدول زمانی برای خروج نیروهای بیگانه از افغانستان گامی نخست در این جهت می باشد.

در ادامه این دیدار حکیمی معاون وزیر امور خارجه افغانستان با ابراز خشنودی از تقویت مناسبات جمهوری اسلامی ایران با افغانستان از کمک ها و حمایت های جمهوری اسلامی ایران از افغانستان قدردانی کرد.

وی ابراز امیدواری کرد هرچه بیشتر روابط بین دو کشور دو کشور در کلیه زمینه های سیاسی، اقتصادی و امنیتی افزایش یابد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود مشارکت فعال صنعتگران و تجار ایرانی را در عرصه های مختلف اقتصادی و صنعت در افغانستان را خواستار شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet