ایام محرم 1398
1389/04/14 21:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سخنگوی هیئت رئیسه خبر داد:

بررسی چارچوب اجرایی لازم برای تحقیق و تفحص

** سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: بر اساس تصمیم جلسه امروز هیئت رئیسه، مقرر شد تنها داوطلب ریاست کمیسیون اصل ۹۰ مجلس،‌ در جلسه علنی معرفی و به رای نمایندگان گذاشته شود.

محسن کوهکن در مصاحبه با واحد مرکزی خبر گفت: جلسه امروز هیئت رئیسه مجلس دو دستور کار مهم داشت که در نخستین موضوع، چارچوب اجرایی لازم برای تحقیق و تفحص بررسی شد.

وی افزود: تحقیق و تفحص یکی از ابزارهایی است که برای ادای وظیفه نظارتی نمایندگان به کار می رود و درباره آن قانون وجود دارد اما بعد از اینکه بر اساس آیین نامه جدید، معاونت نظارت تشکیل یافت،‌ این نیاز احساس شد که بهتر است معاونت مذکور کمک اجرایی به هیئتهای تحقیق و تفحص بدهد.

نماینده مردم لنجان گفت: با توجه به اینکه رئیس و اعضای هیئتهای نظارت همان نمایندگان مجلس هستند که وظایف قانونگذاری و نیز رسیدگی به حوزه های انتخابیه را برعهده دارند،‌ لازم است از امکانات و تسهیلات اجرایی از قبیل تنظیم ارتباط با دستگاهها و تعیین کارشناسان متخصص در حوزه برخوردار باشند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس افزود: دستور بعدی جلسه امروز موضوع رئیس کمیسیون اصل 90 قانون اساسی بود چرا که بعد از درگذشت رئیس قبلی این کمیسیون (محمدرضا فاکر)، بر اساس آیین نامه جدید مجلس،‌ هیئت رئیسه باید از میان داوطلبان ریاست این کمیسیون، افراد شایسته را به صحن مجلس معرفی کند.

کوهکن ادامه داد: با توجه به اینکه فقط یکی از نمایندگان اعلام آمادگی کرده و داوطلب شده است در جلسه مقرر شد وی در صحن به همکاران نماینده معرفی شود تا در صورت کسب آرای ‌لازم به ریاست این کمیسیون برگزیده شود.

وی گفت: محمدابراهیم نکونام نماینده مردم گلپایگان تنها نماینده ای است که برای این سمت نامزد شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet