خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/04/15 07:41:00
سرویس بین الملل
جلالی خبر داد:

احتمال دیدار لاریجانی با برخی از روسای پارلمانی در اجلاس بین‌المجالس

**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از احتمال دیدار رئیس مجلس با مقامات برخی از کشورهای شرکت کننده در حاشیه اجلاس اتحادیه بین المجالس خبر داد.

"کاظم جلالی" در گفتگو با خانه ملت در مورد سفر "علی لاریجانی"، رئیس مجلس به ژنو در 28 تیرماه گفت: رئیس مجلس برای شرکت در کنفرانس بین‌المجالس جهانی به ژنو سفر می کنند و احتمالا با برخی از روئسای پارلمانی کشورهای شرکت کننده دیدار خواهد داشت.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: اجلاس اتحادیه بین المجالس جهانی موسوم به I.P.U  که هر چهار سال یکبار در نیویورک برگزار می شد، امسال به علت عدم صدور روادید توسط آمریکا به برخی از نمایندگان و روسای پارلمان های کشورهای مسلمان و درخواست این کشورها برای انتقال به مکانی خارج از آمریکا با تصمیم سازمان ملل در سوئیس برگزار می شود.

نماینده مردم شاهرود در ادامه با بیان اینکه آمریکا  بر خلاف معاهده های جهانی و به علت قرار گرفتن سازمان ملل در این کشور، برای بعضی از هیات های دیپلماتیک روادید صادر نمی کند.

وی افزود: دولت آمریکا برای برخی از شرکت کنندگان اجلاس اتحادیه بین المجالس روادید صادر نکرد و خود را فراتر از قوانین و منشورهای سازمان ملل می داند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet