خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/04/15 07:55:00
سرویس اقتصادی
هشدار نماینده بافق:

تداوم خشکسالی کشاورزی یزد را نابود خواهد کرد

**نماینده بافق و مهریز با اشاره به نیاز استان یزد به اعتبارات بیشتر برای گذر از بحران خشکسالی گفت: کمترین میزان بارندگی در سال گذشته به استان یزد اختصاص داردو ادامه خشکسالی کشاورزی منطقه را نابود خواهد کرد.

"کاظم فرهمند" نماینده بافق، مهریز، ابرکوه و خاتم در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت خشکسالی را بزرگترین مشکل استان یزد و بخصوص حوزه اتخابیه خود عنوان کرد و گفت: میزان بارندگی در سال گذشته در این منطقه حدود 40 میلی متر و کمتر بوده است که به جرات می توان گفت در کشور کمترین میزان بارندگی است. وی همچنین افزود: تداوم خشکسالی مشکلات عمده ای برای کشاورزی و زندگی مردم منطقه به بار آورده است و عاملی برای افزایش بیکاری و رکود اقتصادی شده است.

نایب رییس کمیسیون کشاورزی با اشاره به اینکه در توزیع اعتبارات عمرانی استانی  جایگاه مناسبی برای استان یزد در نظر گرفته نشده است، عبور از بحران خشکسالی را نیازمند اعتبارات بیشتری دانست و تاکید کرد: خساراتی که در این چند سال و با تداوم خشکسالی به کشاورزی و صنایع دامی استان یزد وارد شده با اعتبارات فعلی قابل جبران نیست و کشاورزان و دامداران منطقه برای عبور از این بحران نیازمند حمایت جدی هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet