ایام محرم 1398
1389/04/15 08:11:00
سرویس اقتصادی
نایب رییس کمیسیون انرژی در واکنش به زمینگیر کردن هواپیماهای ایرانی:

تا سال بعد در تامین بنزین به خودکفایی می رسیم

**نایب رییس کمیسیون انرژی در واکنش به اقدام خصمانه کشورهای غربی در مورد عدم فروش بنزین هواپیما به هواپیماهای ایرانی و زمینگیر کردن آنها در فرودگاه های غربی گفت: با همت فرزندان ایران تا سال بعد در تولید بنزین خودکفا خواهیم شد.

"عبدلله کعبی" نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت ضمن محکوم کردن اقدام خصمانه کشورهای غربی در عدم فروش بنزین به هواپیماهای ایرانی گفت: طبق وعده دولت و برنامه ریزی که در حوزه تولید بنزین صورت  گرفته تا سال آینده در تولید بنزین به خودکفایی خواهیم رسید و به یاری خدا یک بار دیگر تحریم های غرب را بی نتیجه خواهیم گذاشت.

نایب رییس کمیسیون انرژی همچنین خواستار برخورد منطقی با این موضوع از طرف وزارت راه و ترابری شد و گفت: مسئولین وزارت راه و ترابری و شرکت های هواپیمایی باید با درایت کامل این مشکل را مدیریت کنند.

کعبی با اشاره به این موضوع که تولید بنزین از 16میلیون لیتر در سال گذشته به 21میلیون لیتر در سال جاری رسیده است گفت: با درایت مسئولان و حرکت بر اساس برنامه ریزی های قبلی به زودی در تولید بنزین خودکفا می شویم و تحریم ها بی اثر خواهند بود.

گفتنی است برخی از شرکت های تامین سوخت هواپیما در راستای تامین نظر آمریکا و کشورهای غربی و با بهانه قرار دادن تحریم اخیر علیه ایران از فروش سوخت به هواپیماهای ایرانی در فرودگاه های غربی سر باز زده اند و این هواپیماها به واسطه این عمل در فرودگاه های غربی زمینگیر شده اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet