هدر موبایل
1389/04/15 09:15:00
سرویس سیاسی
قربانی تاکید کرد:

دستگاه‌ قضایی با توهین‌کنندگان به قوا برخورد کند

**عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: قوه قضاییه باید با تجمعات غیرقانونی که با شعارهای توهین آمیز و تضعیف کننده قوای سه‌گانه همراه است، برابر قانون مجازات اسلامی برخورد کند.

"موسی قربانی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، قانع نبودن به اختیارات قانونی را منشاء اصلی اختلافات ارزیابی کرد و اظهارداشت: به عبارت دیگر زیاده خواهی در داشتن اختیارات فراقانونی منجر به بروز اختلافات می شود.

وی افزود: افراد زیاده خواه بعد از آنکه به چیزی که می خواهند نمی رسند، پا را از اختلاف فراتر گذاشته و به تخریب دست می زنند؛ در واقع زیاده خواهی در داشتن اختیارات فراقانونی به اختلاف می انجامد و مرحله بعدی تخریب است.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه در کشور ما به جای اینکه افراد به توانمندی های خودشان تکیه و خود را اثبات کنند، گاهی اوقات با تخریب و نفی نقاط مثبت دیگران، قصد احیای خود را دارند.

قربانی گفت: کسی که از سر دلسوزی برای نظام به عملکرد مسئولی انتقاد دارد، از طریق تریبون عمومی به آن فرد تعرض نمی کند بلکه از باب امر به معروف و نهی از منکر، انتقادات خود را در جلسات خصوصی بیان می کند.

وی تاکید کرد: این نوع اقدامات، ناجوانمردانه و از اخلاق یک مدیر در نظام اسلامی به دور است.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس اظهارداشت: اینکه ما تنها به زبان بگوییم حامی و مطیع رهبری هستیم کافی نیست و من موارد زیادی از فرامین رهبری را  سراغ دارم  که مخاطب آن دولت و مجلس بوده، اما گاهی بر زمین مانده است.

قربانی ادامه داد: پیروی واقعی یعنی اینکه وقتی مقام معظم رهبری می فرمایند باید قانون اجرا شود، همه دستگاههای اجرایی بلافاصله آن را اجرا کنند و  وقتی ایشان می فرمایند مجلس نباید ماهیت لوایح را به طور کلی تبدیل کند، به این امر نیز توجه ویژه شود.

وی با بیان اینکه هم تخریب مجلس امر ناشایستی است و هم تخریب دولت، گفت: تخریب مجلس به مراتب ناپسندیده تر است چون همه مصوبات مجلس از فیلتر شورای نگهبان می گذرد و ایرادات آن برطرف می شود لذا نباید بلافاصله  پس از تصویب یک طرح یا لایحه در مجلس ، تخریب را شروع کرد.

نماینده قائنات اظهارداشت: حتی در مجلس ششم  که بحث هایی همچون خروج از حاکمیت مطرح می شد ، مجلس نمی توانست قانونی مغایر شرع و قانون اساسی تصویب کند.

قربانی تصریح کرد: تخریب همه دستگاهها  اشکال دارد و تخریب مجلس بیشتر، چون تصمیم گیری در مجلس به صورت جمعی صورت می گیرد و احتمال خطا کمتر می شود و همچنین شورای نگهبان همه مصوبات مجلس را از جهت مطابقت با  شرع و قانون اساسی بررسی می کند.

وی گفت: همه مسئولان و جریانات سیاسی باید فرمایشات مقام معظم رهبری را آویزه گوش خود قرار داده و به جای صرف وقت گاهی به نزاع و گاهی به حل نزاع، کمر به خدمت مردم ببندند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تاکید کرد: قوه قضاییه باید  بدون در نظر گرفتن حواشی، صرفا بر اساس حق و عدالت  حکم کند و  خدای ناکرده تحت تاثیر جو، مجرمی را آزاد نکرده یا بی گناهی را مجازات نکند.

قربانی افزود: دستگاه قضایی باید بر اساس واقعیات به پرونده ها رسیدگی کند و به سمتی حرکت کند  که همه مردم احساس کنند قوه قضاییه حامی و پشتیبان آنان است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet