هدر موبایل
1389/04/15 09:27:00
سرویس صحن
براساس مصوبه مجلس؛

دولت موظف به احداث تونل مشترک شهری شد

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی دولت را مکلف کردند جهت آماده سازی اراضی و احداث شهرهای جدید، نسبت به احداث تونل مشترک مورد نیاز شرکتهای متولی خدمات شهری اقدام نماید.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز سه شنبه 15 تیر ماه، در بررسی طرح اصلاح قانون احداث تونل مشترک شهری مصوبه ای داشتند که دولت را مکلف می کند جهت آماده سازی اراضی و احداث شهرهای جدید توسط وزارت مسکن و شهرسازی از محل منابع در اختیار، نسبت به احداث تونل مشترک مورد نیاز سازمانها و شرکتهای متولی خدمات شهری مانند آب و فاضلاب، برق، گاز، تلفن و سایر خدمات با رعایت اصول فنی و مسائل ایمنی مربوط به هر دستگاه اقدام نموده و هزینه احداث را به اضافه 10 درصد سود از بودجه سال آینده دستگاههای بهره بردار کسر و یا از بهره برداران بخش غیردولتی دریافت نماید.

منابع حاصله در حسابهای درآمد ـ هزینه نگهداری و ضمن بودجه های سنواتی و برای توسعه جدید تونلهای مشترک به کار گرفته می شود.

همچنین استفاده و انتقال خطوط گاز از تونل مشترک شهری با نظر هیات وزیران خواهد بود.

گفتنی است کلیات این طرح در جلسه گذشته مجلس به تصویب رسید و در جلسه روز سه شنبه نمایندگان مجلس به بررسی جزییات آن پرداختند.

براساس این گزارش هزینه تامین زیرساختها و خدمات مورد نیاز در شهرداری ها بسیار بالا است به گونه ای که فراهم کردن امکاناتی مثل آب، برق، گاز، تلفن و فاضلاب و حفظ و نگهداری این تاسیسات بار مالی زیادی را بر دوش دستگاههای خدمات رسان و شهرداری ها تحمیل می کند، از این جهت این طرح مطرح شد تا برای رفع این گونه مشکلات راهکارهایی صورت گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet