هدر موبایل
1389/04/15 09:43:00
سرویس اقتصادی
نماینده مردم مرند:

نحوه واگذاری‌ها در بورس با روح اصل 44 مغایرت دارد

**نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید از مدیریت شرکت های واگذار شده در بورس کناره گیری کند.

"سیروس سازدار"  عضو کمیسیون انرژی در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت و در خصوص نحوه واگذاریها در بازار بورس ، اذعان داشت: این نحوه واگذاری به بخش خصوصی مورد تایید ما نمی باشد و در حقیقت اختصاصی سازی در حال انجام گرفتن است.

سازدار گفت: بر اساس اصل 44 مبنا بر این گذاشته شده بود که مدیریت بخش تولیدی و غیر حاکمیتی از دولت به مردم منتقل گردد.

وی ادامه داد: واگذاری سهام به طریقی که در حال حاظر انجام می شود، باعث می گردد تا مردم در ریز امور قرار نگیرند.

نماینده مردم مرند و جلفا تصریح کرد: بسیاری از کارخانه ها و شرکتها به صورت سهام و اوراق بهادار واگذار شده است و این موضوع در حالی است که مدیر عامل شرکت مذبور را وزیر مربوطه انتخاب می کند.

سازدار یادآور شد: این امر با روح اصل 44 که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده است مغایرت دارد و باید دولت از مدیریت این گونه شرکتهای واگذار شده کناره گیری کند.

وی بیان کرد: عدم اطلاع مردم از ریز امور شرکتهایی که سهام آن را خریداری کرده اند و همچنین دخیل نبودن مردم در امور مدیریتی این شرکتها باعث می شود که اعتماد مردم نسبت به بورس کاهش پیدا کند.

وی در ادامه به سهام عدالت اشاره کرد و گفت: بسیاری از مردم نمی دانند که سهام عدالتشان مربوط به کدام شرکت است و حتی قیمت این سهام برای تمام مردم یکسان است.

سازدار اظهار داشت: مگر می شود سود تمام شرکتها به یک اندازه باشد؟

عضو کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: به اعتقاد من سیاستی که از سوی دولت در اجرای اصل 44 از طریق بورس و اوراق بهادار اعمال می شود، صحیح نمی باشد و با این رویه هر روز بیشتر از گذشته مشاهده می شود که تفکر دولتی بر بخش تولید و اشتغال زایی حاکم می شود.

وی افزود: با این شرایط مردم سرمایه خود را به بازار تولید و بورس وارد نمی کنند زیرا توانایی مقابله با شرکتهای دولتی را نخواهند داشت.

این نماینده مردم در خانه ملت در پایان خاطر نشان ساخت: واگذاریهایی که به سازمان تامین اجتماعی و صندوقهای بازنشستگی صورت گرفته بیانگر نمونه ای از واگذاریها به بخش دولتی و نیمه دولتی می باشد که عرصه را برای بخش خصوصی تنگ کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet