هدر موبایل
1389/04/15 09:49:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قدرت‌الله علیخانی:

با محور قرار دادن قانون بسیاری از اختلافات برطرف می‌شود

**یک عضو فراکسیون اقلیت مجلس با تأکید بر اینکه با محور قرار دادن "قانون " بسیاری از اختلافات برطرف می‌شود، در عین حال گفت که طبق فرمایش رهبر انقلاب، وقتی انتخابات تمام شد، باید پرونده آن را مختومه اعلام کنیم.

حجت‌الاسلام قدرت‌الله علیخانی نماینده مردم قزوین و عضو فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی که با فارس گفت‌وگو می‌کرد، به تأکیدات رهبر فرزانه انقلاب بر لزوم حفظ وحدت و پرهیز از اختلاف در کشور اشاره کرد و اظهار داشت:‌ وحدت همانند تنفس هوای سالم، یک نیاز جدی در جامعه امروز اسلامی و ایرانی ما است.

وی افزود: باید همواره "قانون " را اصل قرار دهیم و بر اساس "قانون " نقد، انتقاد، اعتراض، تشویق یا تقدیر و سپاسگذاری کنیم.

این عضو فراکسیون اقلیت مجلس همچنین یادآور شد: اگر "قانون " را محور قرار دهیم بسیاری از اختلافاتی که در جامعه وجود دارد، برطرف خواهد شد.

علیخانی در ادامه به لزوم شفاف‌سازی مواضع خواص با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس که پرسید بیش از یک سال از انتخابات دهم ریاست‌جمهوری گذشته است، از این رو با توجه به تأکیدات رهبر انقلاب برای شفاف‌سازی مواضع نباید افرادی که مواضع خود را روشن و صریح بیان نکرده‌اند، مواضع خود را شفاف مطرح کنند، که وی اینطور توضیح داد که استدلال و استناد به فرمایشات رهبر انقلاب مقطعی و موردی نمی‌شود، به طور کلی باید همه فرمایشات ولی‌فقیه را محور و فصل‌الخطاب قرار دهیم نه اینکه به صورت موردی بیان کنیم.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از فرمایشات رهبر معظم انقلاب این بود که "انتخابات تمام شد "، بنابراین طبق فرمایش رهبر انقلاب، وقتی انتخابات تمام شد، باید پرونده آن را مختومه اعلام کنیم.

اینطور که این عضو فراکسیون اقلیت مجلس اعلام کرد: ظرف این یک سال اگر تخلفی و مسئله‌ای پیش آمده، باید آن را هم از طریق قانونی دنبال کنیم نه اینکه در هر زمان و مقطعی پس از انتخابات ریاست‌جمهوری 88 بخواهیم آن را مطرح کنیم، این به معنای باز کردن زخم‌ها و باز کردن بگومگوها است که نتیجه‌ای هم ندارد و به جایی نیز نمی‌رسد، در حال حاضر ما باید سراغ مسائل روز برویم.

در ادامه این گفت‌وگو خبرنگار فارس پرسید طبق بیانات رهبر فرزانه انقلاب، به نظر شما نباید افرادی که در برابر مسائل پیش آمده پس از انتخابات دهم ریاست‌جمهوری مواضعی دو پهلو اتخاذ و یا حتی سکوت کردند، موضع خود را پس از گذشت بیش از یکسال از این انتخابات به صورت صریح و شفاف بیان کنند، که علیخانی اینگونه توضیح داد که یک سال از انتخابات ریاست‌جمهوری گذشته و نباید این موضوعات را مطرح کنیم. اگر تخلفی صورت گرفته باید از طریق قانونی آن را دنبال کنیم.

خبرنگار فارس در خاتمه پرسید که بنابراین نباید این افراد مواضع خود را طبق بیانات رهبر معظم انقلاب شفاف و صریح مطرح کنند، که متذکر شد: یک سال گذشته و انتخابات تمام شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet