خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/04/15 09:59:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سخنگوی کمیسیون انرژی:

اعضای کمیسیون تلفیق لایحه‌ برنامه‌ پنجم را از حالت شعاری و سیلقه‌ای خارج می‌کنند

**سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: کمیسیون تلفیق و مجلس لایحه‌ی برنامه‌ی پنجم توسعه را مطابق با قانون اساسی، سند چشم‌انداز، سیاست‌های اجرایی اصل ۴۴ و قانون هدفمندسازی یارانه‌ها اصلاح می‌کنند.

نماینده‌ی مردم قروه در خانه‌ی ملت در گفتگو با ایسنا، با تاکید بر این‌که کمیسیون تلفیق بر اساس سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری تغییرات عمده در هر بخش از لایحه برنامه‌ی پنجم که نیاز است، اعمال خواهد کرد، گفت: نمایندگان مجلس و به ویژه اعضای کمیسیون تلفیق هیچ موضوعی را از لایحه‌ی حذف یا اصلاح نمی‌کنند، مگر در راستای اهداف بلندمدت و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری؛ چرا که معتقدند لایحه‌ی برنامه‌ی پنجم باید از حالت تشریفاتی، شعاری و سلیقه‌ای خارج شود.

وی قابل اندازه‌گیری کردن لایحه‌ی برنامه‌ی پنجم توسعه را از مهمترین رویکردهای کمیسیون تلفیق برشمرد و اظهار کرد: در لایحه‌ی برنامه‌ی پنجم توسعه هیچ کمیتی ملاحظه نمی‌شود که بتوان بر آن اساس میزان اجرا و درصد تحقق اهداف را اندازه‌گیری کرد. کلی‌گویی‌های لایحه زمانی قابل اجرا می‌شود که بر اساس شاخص بازتعریف شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، اشرافیت نمایندگان به قوانین توسعه‌ای و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و استفاده از کارشناسان خبره و ورزیده را مانع از بی‌توجهی لایحه‌ی برنامه به اسناد کلان نظام عنوان کرد و افزود: متاسفانه دولت لایحه‌ی برنامه پنجم توسعه را به شکلی تقدیم مجلس کرده بود که به بسیاری از اهداف مدنظر سند چشم‌انداز از کوچک‌ترین توجهی نشده بود. در بخش‌های صیانتی، تولید مخازن، پالایشگاه‌ها، برق و کاهش تلفات و افزایش راندمان انرژی هیچ راهکار و عدد و رقمی که نشان دهد کار از کجا آغاز و به کجا ختم می‌شود، ملاحظه نکردیم. کمیسیون انرژی به همه بخش‌های مغفول مانده در این حوزه به دقت و با جزییات توجه کرد و پیشنهاداتش را در قالب الحاقات و اصلاحات به کمیسیون تلفیق ارائه کرد.

حسینی تشکیل کمیته‌ی عالی صیانت از مخازن نفت و گاز را یکی از پیشنهادات کمیسیون انرژی عنوان کرد و افزود: نمایندگان در بررسی لایحه‌ی برنامه پنجم توسعه باید به گونه‌ای وارد شوند که اهداف برنامه‌ای به صورت کامل و دقیق بررسی و تصویب شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet