هدر موبایل
1389/04/15 10:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون صنایع و معادن:

لایحه برنامه پنجم باید به صورتی اصلاح و تکمیل شود که قابل اجرا، نظارت و پیگیری باشد

**یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: تهدیدات تلویحی مبنی بر اجرایی نبودن لایحه برنامه پنجم در صورت تغییرات بیش از پنج شش درصدی به بهانه بهم خوردن نظم لایحه غیرقابل پذیرش است.

گیورک وارطان در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب، افزود: بدیهی است که در صورت ارائه هر لایحه یا طرحی از سوی دولت یا نمایندگان کمیسیون‌های تخصصی با توجه به وظایف قانونی و شرعی آنها را مورد بررسی قرار داده و در نهایت تبدیل به قانون کنند. این موضوع درباره لایحه برنامه پنجم توسعه نیز صدق می‌کند.

نماینده ارامنه شمال کشور افزود: البته نمایندگان مجلس در کمیسیون‌های تخصصی و تلفیق مواد و تبصره‌های لایحه برنامه پنجم توسعه را با حضور نمایندگان دولت بررسی و درباره آنها تصمیم‌گیری می‌کنند.

وی با تاکید براین‌که دولتمردان باید اجازه دهند تا نمایندگان مجلس وظایف قانونی خود را به درستی انجام دهند، گفت: مبنای تغییر پنج شش درصدی مدنظر رییس‌جمهور چیست؟ لایحه برنامه پنجم توسعه باید به صورتی اصلاح و تکمیل شود که قابل اجرا، نظارت و پیگیری باشد. دولتمردان باید اجازه دهند مجلس به وظایفش عمل کند.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: اصل استقلال قوا موضوعی مهم و اجتناب‌ناپذیر است پس قوا باید در بررسی و اجرای لوایح و طرح‌ها به کمک یکدیگر بیایند. اعتماد نکردن نمایندگان به دولت و بی‌اعتمادی دولتمردان به مجلس در روند اجرا یا تصویب قوانین به هیچ وجه قابل پذیرش نیست. مجلس شورای اسلامی تا امروز هر آنچه که دولتمردان خواسته‌اند در اختیارشان گذاشته است و با اقماض می‌توان گفت که مجلس تا این لحظه از فکر، توان و نیرویش آن طور که باید و شاید استفاده نکرده است.

وارطان بخش‌های صنعت و معدن را از نقاط ضعیف لایحه برنامه پنجم توسعه برشمرد و اظهار کرد: همانطور که اعضای کمیسیون‌های تخصصی از نظرات نمایندگان دولت استفاده کردند، کمیسیون تلفیق نیز با ادامه دادن این روند روشی اتخاذ کنند که لایحه برنامه پنجم توسعه قابل اندازه‌گیری و کنترل باشد. کلی‌گویی یا لحن شعاری برنامه‌ها کشور را به اهداف کلان نخواهد رساند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet