هدر موبایل
1389/04/15 10:10:00
سرویس سیاسی
از سوی حامد کرزای

رئیس جدید امنیت ملی افغانستان به پارلمان معرفی شد

**رئیس جمهور افغانستان، رئیس جدید امنیت ملی این کشور را در پی استعفای رئیس امنیت ملی سابق، برای رای اعتماد به پارلمان این کشور موسوم به ولسی جرگه معرفی کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری بی.بی.سی، حامد کرزای، رئیس جمهوری افغانستان، "رحمت الله نبیل" رئیس واحد ویژه حفاظت خود را به عنوان رئیس عمومی امنیت ملی این کشور به پارلمان این کشور موسوم به ولسی جرگه برای گرفتن رای اعتماد، معرفی کرده است.

در ادامه این گزارش آمده است: انتصاب رحمت الله نبیل پس از استعفای امرالله صالح از ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان که پس از حمله طالبان به نشست مشورتی صلح کابل استعفا داد و سپس ادعا کرد که با کرزای در زمینه طرح آشتی با طالبان اختلاف نظر داشته است، صورت می گیرد.

گفتنی است  نبیل از افراد نزدیک به حامد کرزای است و از زمان تشکیل اداره موقت پس از فروپاشی رژیم طالبان با او همکاری داشته است.

نبیل در زمان حاکمیت طالبان بر افغانستان، نماینده اداره پناهندگی سازمان ملل متحد در افغانستان بود.

در اعلامیه ای که دفتر ریاست جمهوری افغانستان و برای اقناع نمایندگان پارلمان افغانستان برای دادن رای اعتماد به رئیس جدید امنیت ملی منتشر کرده، آمده است که رحمت الله نبیل در سمت های قبلی، از خود شایستگی لازم را نشان داده و به همین دلیل، به عنوان رئیس عمومی امنیت ملی افغانستان تعیین شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet