ایام محرم 1398
1389/04/15 10:28:00
سرویس صحن
براساس مصوبه مجلس؛

شهرداری‌ها مسئول تعمیر و نگهداری تونل‌های شهری شدند

**شهرداری ها مکلفند از محل منابع دولتی و منابع داخلی خود برای احداث تونل مشترک اقدام نمایند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی طرح اصلاح قانون احداث تونل مشترک شهری مصوب سال 1372 ماده (3) قانون مذکور را اصلاح کردند.

براساس اصلاحات مجلس در قانون فوق الذکر، شهرداریها مکلفند از محل منابع دولتی و منابع داخلی خود و یا مشارکت با سایر بخشها و سایر منابع از جمله فروش اوراق مشارکت راسا و یا از طریق شرکتهای تعاونی و یا بخش خصوصی برای احداث تونل مشترک طبق طرحهای مصوب اقدام نمایند و هزینه های آن را در صورت تامین از اعتبارات دولتی به علاوه 10 درصد و در صورت تامین از منابع داخلی شهرهداریها و اوراق مشارکت و تسهیلات بانکی به علاوه 20 درصد سود سالیانه از دستگاههای بهره بردار دریافت نمایند. بعد از احداث تونل مشترک در هر معبر شهرداری مجاز به صدور مجوز حفاری برای دستگاههای اجرایی که قانونا ملزم به استفاده از تونل مشترک هستند نمی باشد.

همچنین نمایندگان مجلس تعمیر و نگهداری تونل های شهری را بر عهده شهرداری قرار دادند وهزینه آن را براساس دستورالعملی که توسط وزارت کشور (سازمان شهرداری ها و دهیاریها) تهیه خواهد شد با تصویب هیات وزیران سالیانه از دستگاههای بهره بردار وصول مقرر نمودند.

براین اساس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و شورای برنامه ریزی و توسعه استانها موظفند اعتبارات مورد نیاز سالیانه طرح را که توسط وزارت مسکن و شهرسازی و وزارت کشور برآورد می شود در بودجه عمومی کشور پیش بینی نمایند.

براین اساس، اصلاح آئین نامه اجرایی این قانون توسط وزارت کشور با همکاری دستگاههای ذی ربط ظرف حداکثر سه ماه از تاریخ تصویب این قانون توسط هیات وزیران به تصویب خواهد رسید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet