شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/04/15 10:43:00
سرویس صحن
لاریجانی در پاسخ به تذکر انصاری:

انصراف اسلامی از کاندیداتوری ریاست کمیسیون اصل 90

**رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: "حسین اسلامی" به نفع "محمدابراهیم نکونام" از کاندیداتوری ریاست کمیسیون اصل نودم قانون اساسی انصراف داد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جمشید انصاری" نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز سه‌شنبه 15 تیر ماه در هنگام معرفی "محمدابراهیم" نکونام برای ریاست کمیسیون اصل نودم، در قالب ماده 32 آئین نامه داخلی مجلس نسبت به نحوه معرفی و انتخاب رئیس کمیسیون اصل نودم مجلس تذکر داد.

وی گفت: در تبصره یک ماده 32 آمده است انتخاب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس باید با پیشنهاد هیات رئیسه مجلس، از بین اعضای کمیسیون و در نهایت با رای نمایندگان مجلس انجام شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: رای مجلس به معنای این است که هیات رئیسه باید بیش از یک نفر را برای رای گیری در صحن علنی مجلس معرفی کند که امکان انتخاب وجود داشته باشد، چرا که کاندیدا حتی می‌تواند با رای خودش هم انتخاب شود.

"علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر این نماینده اظهار داشت: براساس ماده 120 آئین نامه داخلی مجلس بند 14 در رای گیری برای انتخاب ریاست کمیسیون اصل 90،  اکثریت مطلق یعنی نصف به علاوه یک مورد نیاز است.

وی در مورد نحوه معرفی کاندیدا نیز تصریح کرد: در مورد معرفی رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس در هیات رییسه نیز مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: بر اساس آیین نامه هم می‌توان یک نفر و هم دو نفر را به عنوان کاندیدا معرفی کرد. لاریجانی خاطرنشان ساخت: آقای اسلامی نماینده ساوه که پیش‌تر علاوه بر آقای نکونام برای ریاست کمیسیون اصل 90 کاندیدا بودند، به نفع آقای نکونام کنار رفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet