هدر اصلی
1389/04/15 11:19:00
سرویس سیاسی

نماینده پارلمان بریتانیا، گوردون بران را به پنهان‌کاری متهم کرد

**یکی از نماینده مجلس عوام بریتانیا، "گوردون براون" نخست‌وزیر سابق این کشور را متهم به پنهان‌کاری و ندادن اطلاعات کافی در مورد شرکت انگلیس در جنگ عراق کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از بی.بی.سی، یکی از نمایندگان ارشد پارلمان بریتانیا، گوردون براون، نخست وزیر سابق این کشور را متهم به پنهان کاری در مورد عدم اطلاعات کافی در مورد مشارکت دولت بریتانیا در جنگ عراق به کمیته تحقیقاتی پارلمان کرد.

"نیک گلک" با تاکید بر شفافیت عملکرد کمیته تحقیق پارلمان معتقد است باید مدارک موجود در خصوص مشارکت دولت های گذشته در جنگ عراق منتشر شود.

گفتنی است این کمیته تحقیق پارلمان انگلیس تاکنون چهرهای سیاسی متعددی از جمله "تونی بلر" و گوردون براون نخست وزیران سابق بریتانیا، "جرمی گرینستاک" نماینده دائمی بریتانیا در سازمان ملل متحد، سر "دیوید منینگ" رئیس گروه مشاوران سیاست خارجی تونی بلر، "کریستوفر مه یر" سفیر سابق این کشور ، مسئولان سازمان امنیتی و ... را به پارلمان احضار کرده است تا گزارش کاملی از دلایل شرکت انگیس در جنگ عراق به پارلمان ارائه دهد.

لازم به ذکر است تیم تحقیقات پارلمانی ده ها هزار مدرک را در این خصوص مطالعه کرده اند، اما آنچه از طریق وبسایتشان در دسترس عموم قرار دارد تنها ۳۳ مدرک است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet