ایام محرم 1398
1389/04/15 11:23:00
سرویس سیاسی
برای اعلام همبستگی با نمایندگان تهدیدشده به تبعید، صورت گرفت

تجمع نمایندگان و رئیس پارلمان فلسطین

**نمایندگان و رئیس پارلمان فلسطین برای اعلام همبستگی با نمایندگان تهدیدشده به تبعید، مقابل صلیب سرخ رام‌الله تجمع کردند.

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه الخلیج چاپ ابوظبی، نمایندگان حماس در پارلمان فلسطین  در مقابل ساختمان صلیب سرخ بین الملل در شهر رام الله تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، نمایندگان و رئیس پارلمان فلسطین این تجمع را برای اعلام همبستگی با نمایندگانی برگزار کردند که در اعتراض به حکم تبعیدشان از قدس در صلیب سرخ قدس به مدت چند روز متوالی تحصن کرده اند.

تجمع کنندگان مخالفت کامل خود را با تبعیدد نمایندگان اعلام کردند و تاکید داشتند که رژیم صهیونیستی با اجرای این حکم قوانین بین المللی را بیشرمانه و بدون هیچ توجیهی زیرپا گذاشت.

این گزارش می افزاید: نمایندگان تجمع کننده همچنین بر ضرورت وحدت برای مقابله با اقدامات رژیم صهیونیستی که روز به روز در حال افزایش است تاکید کردند.

"عزیز دویک" رئیس پارلمان فلسطین به نمایندگی از تجمع کنندگان بیانیه ای به "جاکوپ کلیدنبرگ" رئیس مرکز صلیب سرخ رام الله داد که در آن اعلام داشتند: اقدامات رژیم صهیونیستی  ظالمانه و مخالف اصول بین المللی است و جهان باید با وحدت کامل در مقابل این تجاوزات و اقدامات بایستد.

نمایندگان در این بیانیه نیز تصمیمات رژیم صهیونیستی مبنی بر تبعید نمایندگان و دیگر شخصیت های سیاسی را پاکسازی نژادی و تلاش برای تغییر در جمعیت  ساکنان فلسطینی این سرزمین نامیدند.

لازم به ذکر است چند تن از نمایندگان و یکی از وزرای فلسطینی به اتهام به اسارت گرفتن یک سرباز اسرائیلی و شرکت در انتخابات پارلمانی به نمایندگی از حماس از سال 2006 در بند رژیم صهیونیستی بودند که رژیم صهیونیستی چندی پیش تصمیم به تبعید این نمایندگان از قدس گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet