هدر موبایل
1389/04/15 12:13:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده اهواز خواستار شد؛

برگزاری نشست مشترک با مسؤولان توسعه نیشکر برای حل مشکلات واحدها

**نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قول‌ معاون اول رییس جمهور درباره پرداخت خسارات خشکسالی و سرمایه در گردش به واحدهای توسعه نیشکر خوزستان، گفت: متاسفانه تاکنون مدیریت توسعه نیشکر تماسی با نمایندگان برای بیان و انتقال مشکلات واحدهای کشت و صنعت نداشته است.

ناصر سودانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهارداشت: باید موضوع قول‌های معاون اول رییس جمهور و خسارات واحدهای توسعه نیشکر استان به صورت جدی پیگیری شود و این مطلب مستلزم انتقال دقیق مشکلات این واحدها به نمایندگان است.

وی با ابراز نگرانی از امکان بیکار شدن تعداد زیادی از کارگران توسعه نیشکر استان در آینده، افزود: این موضوع می‌تواند بحران‌هایی را به همراه داشته باشد.

نماینده مردم اهواز در خانه ملت تصریح کرد: واحدهای توسعه نیشکر استان با سه مشکل عمده مواجه شدند. مشکل نخست آن‌ها خارج شدن از مجموعه دولتی و خصوصی‌شدن این شرکت‌هاست؛ به طور طبیعی دوره انتقال از دولتی به خصوصی با ریزش مشکلات همراه بوده است.

سودانی با بیان این‌که مشکل دیگر این واحدها واردات بی‌رویه شکر است، ادامه داد: این مساله به نوعی جنگ با تولید داخلی است. زیرا اگرچه شکر وارداتی ارزان‌تر از شکر تولید داخل عرضه می‌شود، اما متاسفانه موضوع اشتغال افراد در این‌جا نادیده گرفته شده است.

وی با بیان این‌که بیکاری عامل بسیاری از مشکلات است، افزود: در واقع یارانه‌ای که برای ایجاد شغل پرداخت می‌شود باید در قیمت کالا اثرگذار باشد و بتواند از طریق حفظ اشتغال، آرامش مردم را فراهم کند.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که خشکسالی پی در پی 2 تا سه ساله مشکل سوم این واحدها است، خاطرنشان کرد: البته انتقال آب کارون از سرشاخه‌ها در کاهش آب و بی‌نصیب بودن محصولات نیشکر از خشکسالی بی‌تاثیر نبوده است و این مسائل منجر به بحرانی شدن مشکلات توسعه نیشکر شد.

سودانی با تاکید بر این‌که شکر یکی از کالاهای استراتژیک است، بیان کرد: سال گذشته در کمیسیون اقتصادی دولت مصوبه‌ای مبنی بر حمایت دولت برای خودکفایی این بخش از کشور ارائه شد، اما متاسفانه با عدم فروش محصول این واحدها به علت واردات بی‌رویه، آن‌ها در استانه ورشکستگی قرار گرفته‌اند.

وی با اعلام حمایت و پشتیبانی کمیسیون اقتصادی دولت از این شرکت‌ها در شورای راهبردی توسعه استان در سفر معاون اول رییس جمهور خوزستان، گفت: تغییراتی که در مدیریت توسعه نیشکر انجام شد،ْ روند پیگیری مصوبات را با کندی روبه‌رو کرد.

نماینده مردم اهواز در خانه ملت با بیان این‌که کارها در کشور بدون پیگیری روی زمین می‌ماند، تصریح کرد: به عنوان نماینده مردم اعلام آمادگی می‌کنم که پیگیر این موضوع باشم و به مسؤولان توسعه نیشکر پیشنهاد می‌کنم با نمایندگان استان نشستی داشته باشند تا مشکلات خود را به شکل واقعی مطرح کنند.

سودانی با اشاره به پیگیری افزایش تعرفه واردات شکر در مجلس، افزود: باید برای نجات کشور از بحران‌های اجتماعی و کاهش بیکاری، در تعرفه‌ها تجدیدنظر کرد، زیرا متاسفانه شاهد از بین رفتن فرصت‌های شغلی قبلی در استان هستیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet