روز مجلس
1389/04/15 13:23:00
سرویس بین الملل
کرمی‌راد هشدار داد:

روسیه به تعهداتش عمل نکند به مجامع بین‌المللی شکایت می‌کنیم

**"محمد کرمی‌راد" با اشاره به تاخیر روسیه در تحویل سامانه موشکی اس ۳۰۰ به ایران، گفت: در صورت خودداری روسیه از تحویل این سامانه موشکی به ایران به مجامع بین‌المللی شکایت می‌کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفتگو با خانه ملت در خصوص تاخیر روسیه در تحویل سامانه موشکی اس 300 به ایران و اظهارات وزیر دفاع مبنی بر اینکه در صورت خلف وعده روس ها در مسیر ساخت موشک های دور بلند هستیم، اظهار داشت: روس ها باید به معاهدات و قراردادهای خود با ایران متعهد باشند.

وی افزود: اگر روسیه در مناسبات خود با کشورها قدری تامل کند می بیند که مناسبات آنها با ایران به خاطر موقعیت ژئوپولوتیک و ژئواستراتژیک نسبت به سایر کشورها برایشان اهمیت بیشتری دارد و در این ارتباطات و مناسبات با ایران دچار مشکل نخواهد شد.

نماینده مردم کرمانشاه با بیان اینکه ایران نیازی به روسیه ندارد، تصریح کرد: اگر روسیه به تعهدات و قراردادهای خود به درستی عمل نکند و بخواهد حیله گری و فریبکاری کند قطعا این موضوع به عنوان یک مسئله مهم در بحث روابط بین دو کشور باقی خواهد ماند و افکار عمومی جهان به ویژه دو ملت ایران و روسیه این مسئله را نخواهند پذیرفت.

کرمی راد همچنین در خصوص سامانه موشکی اس 300 گفت: انتظار ما از روسیه این است که با توجه به قراردادهای موجود این سامانه را به موقع به ایران تحویل دهد.

وی افزود: با وجود پیش پرداخت و هزینه ای که ایران برای این سامانه پرداخت کرده، اگر روسیه  قصد داشته باشد به نوعی شرایط را عوض کند و یا در محتوای قرارداد تغییراتی را اعمال کند این یک نوع فریبکاری محسوب می شود که وجه مناسبی در مناسبات بین المللی ندارد.

نماینده کرمانشاه با اشاره به سخنان وزیر دفاع مبنی بر اینکه در صورت خلف وعده روسها در مسیر ساخت موشک های دوربلند هستیم، گفت: ما نشان داده ایم که ملتی قوی هستیم و هر گاه ادعایی کرده ایم متعاقب آن عمل هم بوده است، در بحث ساخت نیروگاه ها و سامانه های موشکی اس 300 و حتی بالاتر از آن با توجه به پتانسیل و توانی که در دانشمندان و جوانان ایرانی وجود دارد این توانایی را داریم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همچنین گفت: اگر روسیه از تحویل این سامانه های موشکی به ایران خودداری کند دستگاه سیاست خارجی باید در جهت اخذ تمامی هزینه های مادی و خسارت های ناشی از این مسئله از کشور روسیه اقدام کنند.

کرمی راد در پایان گفت: در صورت خلف وعده روس ها با شکایت در مجامع بین المللی از حق خود کوتاه نمی آییم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet