هدر موبایل
1389/04/15 13:59:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون کشاورزی:

روند واردات اقلام دامی و کشاورزی باید اصلاح شود

**عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با انتقاد از روند فعلی واردات اقلام دامی و کشاورزی توسط دولت این موضوع را یکی از مهمترین مشکلات کشور اعلام کرد و گفت: در کمیسیون کشاورزی بصورت جدی پیگیر حل این مشکل هستیم.

"محمد علی دلاور" عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت گفت: مشکل اساسی که در حال حاضر برای ما مطرح است که قصد اصلاح آن را در برنامه پنجم توسعه داریم موضوع واردات بی رویه است وی همچنین افزود: باید این موضوع طوری اصلاح شود و از سوی دولت اجرا شود که بعد از این فقط بر اساس نیازهای ضروری اقدام به واردات کالاهای دامی و کشاورزی  شود.

نماینده مردم درگز اقدام مجلس را برای جلوگیری از روند رو به رشد واردات دامی و کشاورزی  مکلف کردن دولت به واردات اقلام ضروری عنوان کرد و گفت: در قانون بودجه سال 89 دولت را مکلف کردیم که وارداتاقلام دامی و کشاورزی  فقط برای کالاهای ضروری انجام شود  و آن هم به این شرط که  اول جهاد کشاورزی اعلام نیاز کند و بعد وزارت بازرگانی بر اساس این اعلام نیاز اقدام به واردات کند.

دلاور با انتقاد از دولت به خاطر زیر پا گذاشتن تعهد قانونی خود گفت: قرار بود وزارت جهاد کشاورزی تا پایان فروردین سال 89 فهرست کالاهای وارداتی مورد نیاز را ارائه بدهد که متاسفانه هنوز این فهرست را ارائه نکرده است .

وی همچنین افزود: من نامه ای به شخص وزیر جهاد کشاورزی نوشتم و پیگیر این مسئله شدم تا بلکه لیست این کالاهای وارداتی مورد نیاز را اعلام کنند که متاسفانه تاکنون جوابی از سوی ایشان و وزارت جهاد کشاورزی به من نرسیده است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس همچنین از نبود آمار دقیق در مورد واردات اقلام دامی و کشاورزی انتقاد کرد و گفت :بی خبر گذاشتن مجلس در مورد آمار و ارقام واردات و سایر مسائل مربوط به این موضوع به نحوی زیر سوال بردن حیثیت نظارتی مجلس است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet