ایام محرم 1398
1389/04/15 14:05:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون کشاورزی :

وزیر بازرگانی پاسخگوی زیان‌های ناشی از واردات باشد

**عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با انتقاد از واردات بی‌رویه محصولات دامی و کشاورزی گفت: ناهماهنگی بین وزارت جهاد کشاورزی و وزارت بازرگانی باعث واردات بی‌رویه شده است که بیشتر این مسائل به وزارت بازرگانی بازمی‌گردد .

"علی عزتی" عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت ضمن اشاره به این مطلب که اعضای  کمیسیون کشاورزی مشکلی با واردات ندارند گفت:مخالف واردات نیستیم بلکه معتقدیم بر اساس نیاز کشور باید واردات صورت گیرد و برای این واردات ابتدا باید میزان مصرف سرانه مردم کشور را استخراج کنیم  و اگر  نیازی احساس شد کالای دامی و کشاورزی وارد کنیم نه اینکه بدون حساب و کتاب مجوز واردات بدهیم و تولید داخلی را تباه کنیم.

وی همچنین افزود:امروز به واسطه واردات بی رویه کشاورزان ورشکست شده اند و با فرار سرمایه از بخش کشاورزی روبرو هستیم.

نماینده مردم دهلران، آبدانان و دره شهر یکی از دلایل واردات بی رویه را ناهماهنگی وزارت بازرگانی با وزارت جهادکشاورزی عنوان کرد و گفت:چه معنایی دارد که وقتی یک سال وزارت جهاد کشاورزی برای خودکفایی در مورد تولید یک میوه یا یک قلم کالای کشاورزی سرمایه گذاری می کند همان سال وزارت بازرگانی دست به واردات همان میوه یا کالای کشاورزی بزند و کشاورز را به خاک سیاه بنشاند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از برگزاری جلسات متعدد اعضای کمیسیون کشاورزی با وزرای بازرگانی و جهاد کشاورزی برای جلوگیری از واردات بی رویه خبر داد و گفت:تابحال در چندین جلسه راجع به این موضوع صحبت کرده ایم و متاسفانه مشکل ناهماهنگی بین این دو وزارتخانه همچنان باقی است و هر یک از این دو توپ را به زمین دیگری می اندازند.

عزتی راه حل مشکل واردات بی رویه محصولات دامی و کشاورزی را در اعطای اختیار به وزارت جهاد کشاورزی در مورد کنترل واردات اقلام دامی و کشاورزی عنوان کرد و گفت: از آنجا که وزارت جهاد کشاورزی بیشتر در جریان مشکلات بخش کشاورزی قرار دارد بهتر می توان این موضوع را کنترل کند.

وی هچنین افزود: البته وزارت بازرگانی باید در مورد واردات بی رویه و زیان هایی که از این بابت متوجه بخش کشاورزی و تولیدات داخلی شده است پاسخگو باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet