خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/04/15 14:32:00
سرویس سیاسی

تلاش پارلمان لبنان برای احقاق حقوق شهروندی فلسطینی‌ها

**پارلمان لبنان جلسات بررسی طرح احقاق حقوق شهروندی فلسطینی‌های مقیم این کشور را از دیروز آغاز کرد و قرار است در روزهای آینده آن را به رای بگذارد.

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه القدس العربی چاپ لندن، پارلمان لبنان روزهای 23 و 24 تیر طرح حقوق شهروندی فلسطینی های مقیم لبنان را به رای می گذارد.

بر اساس این گزارش، کمیته مدیریت و دادگستری پارلمان لبنان از دیروز دوشنبه بررسی چهار پیشنهاد مربوط  به حقوق شهروندی فلسطینی های مقیم لبنان مطرح شده از سوی ولید جنبلاط نماینده این پارلمان را آغاز کرد.

کمیته مدیریت و دادگستری پارلمان لبنان همچنین اصلاح برخی مواد مربوط به قانون کار و تامین اجتماعی و حق رجوع به دادگاه فلسطینی ها را بررسی کرد.

گفتنی است در نشست این کمیته وزیر دادگستری "ابراهیم نجار" و "پترس حرب" وزیر کار  نیز حضور داشتند.

پترس حرب در این جلسه با تاکید بر پایبندی دولت در تلاش برای احقاق حقوق فلسطینی ها گفت:  تمایل نداریم فلسطینی هایی که در سال های گذشته به لبنان پناه آورده اند با از دست دادن حقوق اجتماعی و انسانی خود مشکلی به مشکلات بسیار آنها اضافه کنیم.

لازم به ذکر است چندی پیش پیشنهادهایی مبنی بر اصلاح و اعطای حقوق شهروندی فلسطینی های مقیم لبنان مطرح شد که با مخالفت برخی نمایندگان مسیحی افراطی پارلمان مواجه شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet