شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/04/15 15:10:00
سرویس اقتصادی
سیدناصر موسوی‌لارگانی:

کاهش تورم، با واقعیت جامعه سازگاری ندارد

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کاهش تورم با واقعیت جامعه سازگاری ندارد هر چند که قیمت چند قلم کالا کاهش یافته باشد.

"سید ناصر موسوی لارگانی" نماینده فلاورجان در مجلس در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت گفت: طی جلساتی که با رییس کل بانک مرکزی داشتیم ایشان اساس ارائه نرخ تورم را نوسان قیمت 350 قلم کالا اعلام کردند.

وی تصریح کرد: هرچند قیمت چند قلم کالا کاهش یافته باشد، کاهش تورم با واقعیت جامعه سازگاری ندارد ؛ چرا که قیمت اکثر مایحتاج مردم کاهش پیدا نکرده است.

عضو کمیسیون اقتصادی  دلیل کاهش تورم را کمبود نقدینگی در جامعه و عدم خرید مردم دانست و ادامه داد: کمبود نقدینگی مردم باعث شده صاحبان کالا قیمت ها را کنترل کنند تا مشتریان خود را از دست ندهند.

موسوی ادامه داد: در حال حاضر در شرایطی به سر می بریم که کارخانه ها و شرکتهای کوچک به دلیل کمبود نقدینگی کارگران خود را تعدیل می کنند.

وی ادامه کاهش تورم در زمان اجرای هدفمند کردن یارانه ها را غیر ممکن دانسته و یادآور شد:  مطمئنا در زمان اجرای هدفمند کردن یارانه ها نرخ تورم افزایش خواهد داشت چرا که در اثر افزایش قیمت سوخت هزینه حمل و نقل عمومی  افزایش پیدا می کند و مستقیما بر نرخ تورم اثر می گذارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet