هدر موبایل
1389/04/15 11:14:00
سرویس صحن
نکونام(کامل):

وقتی قدرت در ید اشخاص قرار می‌گیرد، نظارت بیشتری می‌طلبد

**"محمدابراهیم نکونام" تصریح کرد: زمانی که قدرت در ید اشخاص قرار می گیرد، نظارت بیشتری را می‌طلبد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در جلسه علنی روز سه‌شنبه 15 تیر ماه نامزد معرفی شده هیات رییسه مجلس شورای سلامی برای تصدی ریاست کمیسیون اصل نودم قانون اساسی، برنامه‌های خود را تشریح کرد.

نکونام طی سخنانی با بیان اینکه معیار و ملاک حق و حقیقت است که بروز و ظهورش در قانون است، تاکید کرد: اشخاص را باید با حق و قانون سنجید، نه حق را با اشخاص.

وی ادامه داد:  من در سمت قضایی اجازه ندادم که ضابطین دادگستری به حوزه‌های فردی وارد شوند.

نامزد معرفی شده هیات رییسه مجلس شورای سلامی برای تصدی ریاست کمیسیون اصل 90 با بیان اینکه امروز حق مطلق، تبلوری در اشخاص و مقامات ندارد و هیچ فردی مصون از گناه و تخلف نیست، متذکر شد: خصوصا زمانی که قدرت در ید اشخاص قرار می گیرد، نظارت بیشتری را می‌طلبد که قدرت برای انسان‌های بی‌اعتنا و کم توجه به دین عامل فساد خواهد بود.

نکونام تاکید کرد: اقتضای مشی و سلوک دینی، عدالت‌محوری است که در حریم کبریایی تساوی عدالت در آفرینش و ترازوی خداوند را فریاد می‌زند. شاهین حق چپ و راست نمی‌شناسد و فقط فقط عبودیت و بندگی بر مدار حق و قانون ملاک است.

وی ادامه داد: من حفظ شان و جایگاه حاکمیت اسلامی و قوای سه گانه را لازم می‌دانم، اما در برابر گریز از قانون و نادیده انگاشتن آن توان سکوت ندارم.

وی با یادآور شدن اینکه در دستگاه قضا گفتم و امروز هم می‌گویم که اجرای حدود، قانون و کیفر بر آدم‌های پایین‌دستی بدون اجرای آن نسبت به پول، مقام و پولداران عامل سقوط است، متذکر شد: و خدا نکند که این روزنه از خانه‌ تفکر هر یک از ما باشد.

نکونام با بیان اینکه عدالت فقر را به غنا، خشکی را به باران رحمت و چهره‌ی گریان را به سیمای خندان تبدیل می‌کند، اظهار داشت: در پرتو عدالت و قانون کشورها به توسعه و پیشرفت می‌رسند و ما در مجلس متعهد به اجرای عدالت هستیم.

نامزد معرفی شده هیات رییسه مجلس شورای سلامی برای تصدی ریاست کمیسیون اصل 90 مقابله با فساد اقتصادی خصوصا نسبت به سیستم دولتی و متاثر از تصمیمات غیرمدبرانه را دارای اولویت ویژه در کمیسیون دانست و با بیان اینکه ما علم حکومت دینی برافراشته‌ایم، تصریح کرد: حکومت دینی باران و آفتابی است که می‌بارد و می‌تابد. در بارش باران و تابش آفتاب خساست و منتی نیست، بلکه مومن و کافر، سیاه و سفید، کوچک و بزرگ، زن و مرد و بالاتر از آن انسان، حیوان و نباتات از آن بهره‌ورند و این درس بزرگی به ما در مقام خادمین به ملت است.

نکونام در پایان خاطرنشان ساخت: من در اجرای عدالت برای رهایی یک بهایی در شهرستان خاش که گروگان اشرار شده بود همان تلاشی را کردم که برای آزادی یک شیعه یا سنی و خدای را شاکرم که بر من منت گذارد و هر روز این روحیه را در وجودم تقویت کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet