خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/04/15 13:36:00
سرویس صحن
نماینده مردم محلات در مجلس:

مجلس نماد مردم‌سالاری است

**نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بزرگترین نیاز امروز در کنش‌های اجتماعی و بین‌المللی رعایت اصول اخلاقی است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت "علیرضا سلیمی" روز سه شنبه در سخنرانی میان دستور گفت: سرلوحه دستاوردهای بعثت نبوی تکیه بر مکارم اخلاقی است پس لازم است همه با رعایت این موضوع در این راستا حرکت کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از فضای تخریب و از میدان به در کردن ها در فضای امروز انتقاد کرد و افزود: امروز فضای هتک و تخریب و از میدان به در کردن به هر بهانه‌ای حتی با نیت صادقانه از یک سو و ترویج اخلاق لیبرالی واباحه‌گری اخلاقی از سوی دیگر دو لبه یک قیچی هستند که این آموزه متعالی را هدف قرار داده‌اند.

 وی خاطرنشان کرد: مجلس امروز نماد مردمسالاری و به تعبیر امام در راس امور است اما متاسفانه از 2 سوی مورد هجمه قرار گرفته است.

سلیمی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی عده‌ای خواستار نحیف کردن مجلس هستند پرداخت و افزود: کسانی مجلس را وجه المطالبه منازعات خود قرار داده و گاه مطالبات سیاسی خود را با بهره‌گیری از ساز و کارهای موجود در فرآیند قانون‌گذاری پی می‌گیرند، این افراد بدون توجه به مصالح ملی و با استفاده‌های شبه قانونی درصدد و گفتمان‌سازی موازی برای نظام اسلامی‌اند، طبیعی است خروجی این رویکرد جزء فرسایش انرژی در اردوگاه دلسوزان و ایجاد جو بددلی و سوءظن حاصلی نخواهد داشت.

وی ادامه داد: افرادی دیگر نیز از سر دلسوزی با هر فعل و انفعال درصدد ایجاد تقابل مجلس با سایر قوا و نهادها پیوسته بر طبل تنازع مجلس و دولت می‌کوبند. پر واضح است در سالی که به نام همت مضاعف و کار مضاعف‌ مزین است این قبیل اقدامات موجب از دست رفتن فرصت‌ها،‌ تباهی سرمایه‌ها و اشتغال به امور غیرضرور و یا حتی مهم در جایی که امور اهم خودنمایی می‌کنند، خواهد شد .

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به سالزوز حمله ناو متجاوز آمریکا به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی اظهار کرد: این اقدام پیش از پیش خوی تجاوزگری، خون‌خواری، سلطه‌جویی و اوج بی‌منطقی دولتمردان آمریکا را به منصه ظهور رساند.

سلیمی افزود: آمریکایی‌ها پیوسته با تحلیل‌ های اشتباه‌شان گمان کرده‌اند می‌ توانند یک ملت بزرگ را در مسیر اقتدار و عزت خود به انفعال و عقب نشینی وادار کنند، غافل از آنکه ملتی که بیدار شود وبا بصیرت اوضاع را رصد کند، را نمی‌توان با این تهدیدها و امثال آن همچون تحریم‌های کاغذی ترساند و به عقب نشینی وادار کرد.

وی ادامه داد: البته این اقدامات و امثال آن همچون حمایت بی‌چون و چرا از فتنه جویان و تروریست‌ ها حاصلی جزء سنگینی پرونده‌های آنها در نزد ملت‌ ما نخواهد داشت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی یادآورشد: بایددر سال همت مضاعف و کار مضاعف باید همه با تلاش و کار اقدام کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet