خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/04/15 15:45:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو فراکسیون صادرات خبر داد:

پیشنهاد به دولت برای محدودکردن واردات کالاهای مصرفی با هدف حمایت از تولید و اشتغال

**یک عضو فراکسیون صادرات مجلس شورای اسلامی از ارایه پیشنهاد جدیدی به دولت درباره محدود کردن واردات کالاهای مصرفی به خرید پروانه های صادراتی از واحدهای تولیدی صادراتی، با هدف حمایت از تولید، اشتغال و بهبود تراز تجاری کشور به رییس جمهور خبر داد.

پیمان فروزش، در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به جلسه شب گذشته این فراکسیون که با حضور نمایندگان بخش خصوصی، اتاق بازرگانی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، مدیر عامل بانک توسعه صادرات و وزرای اقتصاد و بازرگانی برگزار شد، اظهار داشت: در این جلسه پیشنهادات خوبی برای جهش صادرات و نیز راهکارهایی برای افزایش صادرات اعلام شد و دو پیشنهاد جدید به رییس جمهور ارایه گردید.

وی ادامه داد: یکی از پیشنهادها بر محدود بودن واردات کالاهای مصرفی به خرید پروانه های صادراتی از واحدهای تولیدی صادراتی با هدف حمایت از تولید ، اشتغال و بهبود تراز تجاری کشور و دیگری پیش بینی حمایت های جبرانی هم زمان با اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها که به میزان دو درصد ارزش کالاهای وارداتی اخذ و به بخش حمایت از تولید صادراتی کشور اختصاص می یابد، ناظر است.

به گفته فروزش، در این جلسه هم چنین در مورد راهکارهای حل مشکلات صادرات ، با توجه به شرایط تحریم و گسترش بحث قوانین و مقررات صادرات و واردات در برنامه پنجم و نیز افزایش صادرات طی سه سال از 18 میلیارد دلار به 60 میلیارد دلار بحث و بررسی شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet