خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/04/15 12:27:00
سرویس صحن
صدر خواستار توضیح میرتاج‌الدینی شد

عدم ارسال مصوبه‌های دستگاه‌های اجرایی به رییس مجلس

**نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خواستار بازنگری مجدد شورای عالی اداری درخصوص مصوبات مربوط به آموزشکده های فنی ـ حرفه ای و علمی ـ کاربردی شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت کوچکی نژاد با ارائه اخطار قانون اساسی گفت: براساس اصل 138 قانون اساسی تمام مصوبات هیات دولت باید با روح قانون مطابقت داشته باشد.

وی تصریح کرد: شورای عالی اداری بخشنامه ای را صادر کرده که ساختار آموزش و پرورش را به هم ریخته، به نحوی که اگر با آن مقابله نشود خسارت سنگینی به نظام و کشور وارد می شود این در حالی است که در هنگام تصویب این مصوبه نمایندگان عضو شورا حضور نداشته اند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: این اتفاقات در حالی رخ داده که مجلس در تاریخ 4 اردیبهشت 89 مصوبه ای را به تصویب رساند در آن بر پذیرش دانشجو از آموزشکده های فنی ـ حرفه ای، روزانه ـ شبانه تاکید شد اما در مصوبه اخیر دولت در تبصره 3 بند 5 این قانون لغو شده است؛ به نحوی که تمامی هنرستانهای فنی و قوانین مجلس که تحت نظارت مجلس و آموزش و پرورش هستند به وزارت کار و امور اجتماعی واگذار شود.

کوچکی نژاد گفت: جای سوال است دانشگاه جامع علمی کاربردی که بیش از 400 هزار دانشجو دارد چگونه باید در زیرمجموعه وزارت کار و امور اجتماعی قرار بگیرد که فاقد تجربه لازمه است، این اقدام خسارتی است به آموزش پرورش آموزش عالی لذا درخواست می شود مصوبه شورای عالی اداری لغو شود.

صدر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حتما موضوع را پیگیری می کنیم از آقای میرتاج الدینی معاون پارلمانی رئیس جمهور می خواهیم براساس اصل 138 که در آن آمده است رئیس جمهور باید تصویب نامه مصوبه ها را ضمن ابلاغ برای اجرا به رئیس مجلس ارسال کنند، در این خصوص توضیح دهند.

وی خاطرنشان کرد: ظاهرا یکی دو ماه است این مصوبات به مجلس منعکس نشده است و دولت لازم است هر چه سریعتر نسبت به این موضوع بازنگری لازم را اجرا نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet