شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/04/15 17:12:00
سرویس سیاسی
تجری:

استانی شدن انتخابات مجلس را تقویت می‌کند

**نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: استانی شدن انتخابات مجلس به نمایندگان این اجازه را می‌دهد که با فراغ بال بیشتری به وظایف نمایندگی خود بپردازند.

"فرهاد تجری" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به طرح استانی شدن انتخابات مجلس که در کمیسیون مشترکی در حال بررسی است، تصریح کرد: واقعیت مطلب این است که مردم انتظاراتی از نمایندگان دارند و در برخی موارد دیده می شود که نامزدهای نمایندگی در زمان انتخابات برای رای آوری یک وعده هایی به مردم می دهند که انجام پذیر نبوده و یا با فلسفه نمایندگی منافات دارد.

نماینده قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مزیت های طرح استانی شدن انتخابات، خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح نمایندگان فراغ بال بیشتری پیدا کرده و از مراجعات کوچک جلوگیری شده و به برنامه ریزی کلان در کشور متمرکز می شوند.

تجری افزود: نمایندگان همچنین با استانی شدن انتخابات احساس مسوولیت ملی بیشتری احساس کرده و به دور از مسائل جزیی و شخصی تمام فکرشان را به مسائل کلی و اساسی کشور می دهند.

وی در پاسخ به منتقدان طرح استانی شدن انتخابات که مدعی اند در صورت تصویب این طرح ارتباط مردم با نمایندگان کاهش می یابد، گفت: برعکس، من فکر می کنم الان به حدی موضوعات خصوصی به نمایندگان ارجاع می شود که آنها را از پیگیری مشکلات و معضلات منطقه هم بازمی دارد که براین اساس اگر نمایندگان فراغ بال بیشتری پیدا کنند بهتر می توانند مسایل و مشکلات مردم را پیگیری نمایند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس در پایان سخنان خود چنین نتیجه گیری کرد که طرح استانی شدن انتخابات در مجموع باغث تقویت قوه مقننه می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet