ایام محرم 1398
1389/04/15 17:45:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اسماعیل کوثری:

روابط ایران و سوریه در مسایل منطقه‌ای و سیاسی مستحکم است

**نایب رییس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس روابط ایران و سوریه را در مسایل سیاسی و منطقه‌ای مستحکم و برادرانه دانست.

اسماعیل کوثری در گفت و گو با ایرنا با اشاره به سفر قریب الوقوع بشار اسد رییس جمهوری سوریه به تهران،اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دو کشور گام‌های بلندی برای استحکام و تعمیق هرچه بیشتر روابط برداشته‌اند.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در عین حال از اینکه مراودات اقتصادی و تجاری دو کشور به میزان روابط سیاسی نیست، انتقاد کرد و گفت: روابط تهران و دمشق در مسایل اقتصادی آنطور که شایسته است به سطح روابط سیاسی و فرهنگی نرسیده است.

کوثری از مسوولان اجرایی کشور خواست تا با برنامه‌ریزی‌های لازم زمینه را برای گسترش هرچه بیشتر روابط اقتصادی ایران و سوریه مهیا کنند.

وی در همین رابطه به برگزاری جلسه اخیر کمیسیون مشترک عالی ایران و سوریه در دمشق اشاره کرد و گفت: در این نشست دو طرف جهش در روابط اقتصادی را هدف گذاری کردند که به نظر می‌رسد با توجه به ظرفیت بالای دو کشور، این اهداف دور از دسترس نباشد.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس،تاکید کرد: توسعه روابط تهران و دمشق می‌تواند بسیاری از مشکلات موجود در منطقه را حل کند.

کوثری توسعه روابط پارلمانی ایران و سوریه در سال‌های اخیر را نیز یادآوری کرد و با اشاره به مراودات پارلمانی دو کشور، اظهار داشت: دو طرف روابط تنگاتنگی در مسایل مختلف از جمله موضوع غزه،مسایل جهان اسلام و مشکلات منطقه‌ای دارند که گسترش این ارتباطات به توسعه هرچه بیشتر مناسبات یاری می‌رساند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet