ایام محرم 1398
1389/04/15 17:54:00
سرویس سیاسی
کوثری در گفتگو با خانه ملت:

اقدام تخریبی علیه مجلس محکوم است

**نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: هر گونه اقدام تخریبی علیه مجلس از نظر ما محکوم است و آن را عملی در جهت ایجاد شکاف و اختلاف در کشور می‌دانیم.

"اسماعیل کوثری" نماینده مردم تهران در گفتگو با خانه ملت اظهار داشت : اگر نقص یا سهل انگاری هم در بحث قانونگذاری صورت گرفته باشد دلیل نمی شود که مساله اصلی به فراموشی سپرده شود و این سهل انگاری دستاویزی برای بیان حواشی شود.

وی افزود: قانون اساسی چارچوب ها را مشخص کرده است، چه در مساله دانشگاه آزاد و چه در مسائل دیگر؛ بنابراین بهتر است که در روند و چارچوب قانونی خودش حرکت کنیم و از هرگونه بی احترامی یا تخریب نهاد یا شخص خاصی پرهیز شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ وحدت در کشور خاطر نشان کرد: وقتی می گوییم پیرو ولایت فقیه و رهبری هستیم موظفیم که در جهت بیانات و رهنمودهای ایشان حرکت کنیم، مقام معظم رهبری بارها بر حفظ وحدت و یکپارچگی تاکید کرده اند؛ بنابراین ما هم باید در همان مسیر حرکت کنیم.

کوثری برگزاری هرگونه تجمع بدون کسب مجوز از نهاد مسئول را غیر قانونی دانست و گفت: اینکه مردم خواسته ای داشته باشند و آن خواسته را با جمع شدن مقابل مجلس بیان کنند، قابل قبول است اما باید همراه با کسب مجوز باشد تا بی نظمی و اخلال ایجاد نشود.

وی اتفاقات رخ داده در جریان وقف دانشگاه آزاد را موردی دانست و اظهار داشت: چون مساله دانشگاه آزاد بود و نمایندگان بر روی این مساله حساس بودند، عکس العمل های تندی نشان دادند. مطمئنا اگر بحث شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح نبود این اتفاقات هم رخ نمی داد. امیدواریم با اصلاحاتی که شورای نگهبان انجام می دهد این بحث ها هم تمام شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet