حلول ماه ربیع الاول
1389/04/15 18:38:00
سرویس کمیسیون ها
پس از ابلاغ سیاست‌های کلی اصلاح الگوی مصرف از سوی مقام معظم رهبری

افتخاری: اصلاح الگوی مصرف را از مجلس شروع کنیم

**عضو کمیسیون آموزش مجلس با استقبال از ابلاغ سیاست های کلی اصلاح الگوی مصرف از سوی مقام معظم رهبری، تاکید کرد: اکنون وظیفه مجلس است که با رفع خلاء های قانونی، اصلاح الگوی مصرف را از خود شروع کند.

"لاله افتخاری" با بیان اینکه بندهای دوم و چهارم این ابلاغیه به طور مشخص به اهمیت آموزش اصول بهینه سازی و ارائه الگوی مصرف صحیح تاکید دارد، به خبرگزاری خانه ملت گفت: در زمینه اصلاح الگوی مصرف همه نیازمند آموزش هستیم و متاسفانه در تمام این سالها بنا به دلایل مختلف از آن غفلت شده است.

 وی ادامه داد: تبلیغات بازرگانی که سبب مصرف زدگی می شود، همچنین رفاه زدگی برخی و شکل گیری این تصور که برای متمدن بودن باید بی رویه مصرف کرد، از دلایل مصرف زدگی در سال های اخیر است.

عضو کمیسیون آموزش مجلس افزود: یکی از کارهایی که سبب اصلاح الگوی مصرف از راه آموزش می شود اهمیت دادن به کار جمعی است که در این آموزش ها قشرهایی چون کودکان و زنان خانه دار نباید فراموش شوند.

به گفته افتخاری عدم اسراف در آموزه های دینی ما بسیار تاکید شده است و ما امروز باید آن را در قالب های مورد پسند کودکان و جوانان مان ارائه دهیم و بتوانیم آنها را جذب کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet