هدر موبایل
1389/04/15 18:46:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس:

تحریم ها موجب تشدید بحران اقتصادی اروپا و آمریکا می‌شود

**مخبر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه غرب و آمریکا همچنان گرفتار بحران اقتصادی هستند، گفت:تحریم های ضدایرانی سبب تشدید این بحران اقتصادی خواهد شد.

کاظم جلالی در گفت و گو با ایرنا،افزود: شرکت های غربی و آمریکایی از تحریم ایران به هیچ وجه خرسند نیستند چون این تحریم ها به لحاظ مالی و اقتصادی به ضرر آنها خواهد بود.

بزرگترین شرکت نفتی فرانسه موسوم به توتال چندی پیش با اذعان صریح به اینکه تحریم این شرکت برای فروش محصولات نفتی به ایران اشتباه است، در عمل ثابت کرد که تحریم های ضدایرانی بیش از آنکه به ضرر ایران باشد،موجب ضرر و نگرانی شرکت های غربی و در نهایت کشورهای تحریم کننده خواهد بود.

جلالی درباره این اظهارات رییس شرکت توتال،گفت: این گونه اظهارنظرها و اذعان صریح شرکت ها به اشتباه بودن تحریم های ضدایرانی بیانگر آن است که تحریم ها سبب محروم شدن بسیاری از شرکت های بزرگ جهان از بازار تجارت با ایران و در نتیجه ضرر و زیان آنها می شود.

وی ادامه داد: تنها شرکت توتال نیست که تحریم ها را اشتباه خوانده و اظهار نارضایتی کرده است بلکه تا بحال ده ها شرکت اروپایی و آْمریکایی گزارش های مشابهی ارائه داده اند که برخی از این گزارش ها شامل طبقه بندی است و منتشر نشده و بخشی از آنها هم در قالب اظهار نظر مطرح شده است.

این نماینده مجلس در بخشی دیگر از این گفت و گو،اظهار داشت: تحریم ها نتیجه تصمیم گیری یک سری از سیاسیون آمریکایی و غربی است که خواسته ها و ملاحظات اقتصاددانان را نادیده می گیرند.

جلالی در ادامه با بیان اینکه شرکت ها و کشورهای زیادی مایل به گرفتن جای شرکت های تحریم شده در زمینه همکاری با ایران هستند،گفت: آمریکا و برخی کشورهای اروپایی با وجود تلاش های زیادی که انجام داده اند، نتوانسته اند اجماع اقناعی علیه ایران شکل دهند. کشورها اذعان می کنند که تحریم های ضدایرانی نتیجه لجبازی برخی قدرتها با جمهوری اسلامی ایران است.

وی خاطرنشان کرد: این قدرتها با اعمال تحریم، صرفا به دنبال احیای جایگاه متزلزل خود هستند و این درحالی است که دیگر کشورها خواستار افزایش همکاری های اقتصادی خود با ایران و سود بردن از این بازار مهم هستند.

مخبر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس،افزود: جمهوری اسلامی ایران از قبل پیش بینی ها و مطالعات لازم را برای رویارویی با سناریوهای مختلف و احتمالی غرب و آمریکا از جمله تحریم ها انجام داده و خود را برای مدیریت در چنین شرایطی کاملا آماده کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet