هدر موبایل
1389/04/15 19:13:00
سرویس فرهنگی
آرین‌منش:

یارانه‌های دولت در بخش فرهنگی همچنان استمرار دارد

**عضو کمیسیون فرهنگی ضمن تاکید بر اینکه حذف یارانه‌های بخش فرهنگی عملی نیست، گفت: اگر قانون هدفمند کردن یارانه‌ها به درستی اعمال شود، در میان خانواده ها بیشتر به فعالیت‌های فرهنگی توجه می‌شود.

"جواد آرین منش"، با بیان اینکه در برنامه پنجم توسعه در لایحه ای که در مجلس در دست بررسی است موضوع ضرورت حمایت از حوزه فرهنگ و هنر مورد توجه قرار گرفته است، درباره موضوع هدفمند کردن یارانه ها و تاثیر آن بر حوزه فرهنگ و هنر به خبرگزاری خانه ملت گفت: اگر تلقی این باشد که اجرای این قانون باعث می شود یارانه در حوزه فرهنگ و هنر هم حذف شود، به یقین همه فعالیت های فرهنگی کشور دچار رکود می شود و تداوم توسعه فرهنگی و هنری در کشور بدون حمایت امکان پذیر نیست.

وی توضیح داد: فعالیت های فرهنگی فاقد توجیه اقتصادی است و هرگز قابل رقابت با حوزه هایی چون اقتصاد و صنعت نیست؛ بنابراین کسی حاضر نیست در بخش فرهنگ سرمایه گذاری کند مگر اینکه مشوق های قوی و جدی در این حوزه وجود داشته باشد.

آرین منش با بیان اینکه قانون هدفمند کردن یارانه ها بیشتر به حوزه انرژی مربوط است گفت: در این قانون چند قلم کالایی که یارانه مستقیم از دولت دریافت می کردند(منهای دارو و یارانه های مربوط به بخش کشاورزی) را نقدی می کند و سایر مواردی که از دولت یارانه دریافت می کردند شامل این قانون نمی شود.

نماینده مشهد تاکید کرد: اگر موضوع حذف یارانه ها در فعالیت های فرهنگ مطرح بود، نبایستی در لایحه بودجه اعتباراتی در حوره فرهنگ و دین پیش بینی می شد.

به گفته آرین منش، اگر موج پرداخت مستقیم یارانه ها به معنایی که دولت از آن برداشت می کند- یعنی رفع محرومیت و فقر زدایی در جامعه- بدانیم و قدرت خرید اقشار محروم در میان مدت افزایش پیدا می کند بخشی از درآمدهای خانوارها به حوزه فرهنگ و هنر و سینما اختصاص پیدا می کند و در سبد خانوار بخشی به فعالیت های فرهنگی اختصاص پیدا می کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet