خبرگزاری خانه ملت

عید سعید فطر
1389/04/15 20:28:00
سرویس اقتصادی
عباس رجایی:

قاچاق دام سلامت جامعه را به خطر می‌اندازد

**رییس کمیسیون کشاورزی با اشاره به اینکه به دلیل تداوم خشکسالی مجوز واردات محدود دام زنده به دولت داده شده است از ادامه وار دات و قاچاق دام زنده به کشور انتقاد کرد و گفت: دام قاچاق سلامت جامعه ر ا به خطر می اندازد.

"عباس رجایی" رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت ضمن بیان این مطلب که اجازه واردات محصولات دامی و کشاورزی تنها در اندازه ای محدود به دولت داده شده است، گفت: به دلیل بروز خشکسالی در سالهای اخیر و مشکلات حوزه کشاورزی مقداری از ذخایر دامی و کشاورزی کشور کاسته شد که بخصوص در مورد اقلام دامی این اتفاق مشهود بود به همین خاطر مجلس اجازه محدودی برای واردات اقلام دامی و کشاورزی به دولت داد تا نیازهای ضروری برطرف شود.

وی همچنین با بیان این مطلب که برای حفظ تعادل در کشور نیازمند میزان کمی واردات بخصوص برای تامین گوشت گرم  بودیم افزود:همین که بحث واردات دام زنده مطرح شد قاچاقچی ها به فکر سوءاستفاده افتادند.

رییس کمیسون کشاورزی با تاکید بر اینکه هرگونه واردات دام زنده باید بصورت جدی توسط سازمان دامپزشکی در کشور مبدا و در مرزهای ورودی ایران مورد کنترل قرار گیرد تصریح کرد:سازمان دامپزشکی نباید از گردونه واردات حذف شود و یا دور بخورد.

رجایی همچنین با اشاره به اهمیت فوق العاده مبارزه با قاچاق دام زنده به کشور افزود:دام قاچاق سلامت جامعه را به خطر می اندازد و باید نیروی انتظامی و مجموعه مرزبانی کشور در مورد هرگونه نقل و انتقال دام زنده به درون کشور حساس باشند و قاطعانه با قاچاقچی ها برخورد کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet