ولادت امام موسی کاظم (ع)
1386/05/03 15:56:00
سرویس سیاسی

بیانیه گروه دوستی پارلمانی ایران - عربستان و عراق در مجلس شورای اسلامی در محکومیت فتوای مفتی‌های وهابی

در پی صدور فتوای اخیر گروهی از مفتی‌های وهابی مبنی بر انهدام حرم مطهر اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و خواهر بزرگوارش، گروه دوستی پارلمانی ایران با کشورهای عربستان سعودی و عراق در مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن شدید این فتوا و هشدار نسبت به عواقب بسیار خطرناک این قبیل تحرکات تفرقه افکنانه خواستار هوشیاری و بیداری مسلمانان در قبال توطئه‌های دشمنان اسلام برای ایجاد تفرقه و درگیری‌ میان مسلمین شد.

به گزارش خانه ملت،متن کامل این بیانیه به شرح ذیل می‌باشد.

بیانیه گروه دوستی پارلمانی ایران - عربستان، عراق

اوایل هفته جاری در میان فضای اخبار سیاسی و اقتصادی ایران، خبری در بین انبوه اخبار محافل رسانه‌ای منتشر شد که متاسفانه دلمشغولی‌های اقشار مختلف جامعه، به خصوص جوامع دینی و فرهنگی مانع از ابراز واکنش‌های متناسب با عمق هولناک و فاجعه برانگیز آن گردید.

خبر منتشره حاکی از صدور فتوای نابخردانه از سوی جمعی از مفتی‌های وهابی عربستان سعودی و کویت، برای انهدام حرم مطهر اباعبدالله الحسین علیه و امام زادگان حضرت ابوالفضل العباس و زینب کبری سلام الله علیهم اجمعین شیعه بود، به طوریکه از این عتبات مطهر (نعوذاباالله) بعنوان نمادهای شرکت و الحاد نام برده شده است.

بی‌تفاوتی و عدم بروز عکس العمل‌های مناسب توسط محافل سیاسی، فرهنگی و پارلمانی کشور در اقدام موهن و اسفناک مذکور، زمینه تجری دشمنان و بدخواهان اسلام ناب محمدی (ص) و خاندان اهل بیت و آل محمد (ص) را در پی خواهد داشت.

آیا صادرکنندگان فتاوای موهن اخیر، از عمق فجایع، قتل، غارت، تعدی و خطرات به جوامع اسلامی و حتی غیر اسلامی آگاهی دارند، آیا دولتمردان کشورهای محل استقرار مفتی‌های ساکن در آنها به خصوص عربستان سعودی از ابعاد تحقق و گسترش چنین یاوه سرایی‌هایی در بین مسلمانان جهان بویژه کشورهایی که فرق مختلف اسلامی در آن ساکن و در کنار یک دیگر به زندگی مسالمت آمیز اشتغال دارند، آگاهی دارند؟

به راستی در عصری که جهان شاهد تعدی، تجاوز و اشغالگری سلطه جویان در کشورهای جهان سوم و به خصوص کشورهای اسلامی است، انتشار چنین مطالب و جریان سازی‌های ضد تشیع و شوراندن جوامع تشیع و تسنن، به نفع چه قشر و گروهی بوده و چه نتایجی در پی خواهد داشت؟ تحریک و تهییج جوامع و ملل مسلمان علیه یکدیگر که خدای ناخواسته می‌تواند فجایع عظیم و جنگ‌های قومی و فرقه‌ای وحشتناکی را سبب شود، چه منافع فردی یا ملی را و برای کدام کشور و قومی می‌تواند به ارمغان بیاورد؟

ضرورت دارد تمام گروه‌ها و اقشار کشور جمهوری اسلامی ایران، علی الخصوص مجامع مذهبی، مسئولین فرهنگی، مجامع و فراکسیون‌های پارلمانی و خیل عظیم عاشقان به ولایت، دلمشغولی‌های عادی و روزمره از جمله مسایل اقتصادی و سهمیه بندی بنزین را لحظه‌ای کنار گذاشته و به صورت متحد و منسجم علیه این هجوم بی شرمانه و گستاخانه، واکنش مناسب و در خور نشان داده و علاج واقعه را قبل از وقوع بنمایند و همچون واقعه انفجار حرمین مطهر امامین عسکریین (علیهما السلام) پس از آن به سوگ و عزا متوسل نگردیم.

از اقدامات موثر و تاثیرگذار در خنثی سازی توطئه شوم اخیر، ابراز انزجار و حرکت منسجم عالم تشیع در برپایی راهپیمایی‌ها و صداهای رسای اعتراض علیه صادرکنندگان فتاوی اخیر و علیه حامیان آنها و بخصوص توجه دادن پادشاهی عربستان سعودی به عمق فاجعه در صورت تحقق توطئه و آغاز نسل کشی در بین فرق مختلف مسلمان برآمده و اقدام به موقع و شایسته قبل از بروز فتنه‌ای عظیم که از سوی استکبار جهانی و صهیونیست خوانخوار طرح ریزی و متاسفانه از لسان و قلم نابخردان انتشار و به دست دشمنان خاتم الانبیاء و آل مطهر وی (ص) اجرا و پیاده سازی می‌شود، با تهیه و صدور قطعنامه‌هایی قاطع، را خواستار گردند. و یقینا همانگونه که از این دولتمردان انتظار می‌رود این سوء نیت و توطئه‌ای شوم نیز در نطفه خفه خواهد شد، و این بار نیز نقشه مذموم دشمنان و بدخواهان توسعه و تعالی جوامع اسلامی که از زندگی با منشاء خیرات و برکات الهی اهل تشیع و تسنن در کنار هم ناخرسند گردیده‌اند، خنثی خواهد گردید و با هوشیاری و بیداری تام و کامل مسلمانان جهان، فتنه اخیر نیز ره به جایی نخواهد برد.

عالم اسلام از عظمت نهضت و قیام امام حسین (ع) و یاران با وفایش در پاسداری از اتحاد و انسجام مسلمانان و جهاد و مبارزه با بی عدالتی و دشمنی علیه اسلام ناب محمدی (ص) آگاهی دارند و قطعا از عواقب و احتمالات بعدی خارج شدن شیعیان شیفته ولایت و امامت از خویشتن داری جانسوز استخوان در گلو و خار در چشم گونه که از باب حفظ وحدت بین جهان اسلام و مسلمانان بعمل می‌آورند واهمه دارند و حتما مسئولین دول اسلامی بخصوص دولت خادم الحرمین الشریفین و شخش ملک عبدالله پادشاه محترم عربستان سعودی که خود یکی از منادیان وحدت جهان اسلام می‌باشند با فتنه اخیر مقابله و با طراحان آن برخورد خواهند نمود.

گروه دوستی پارلمانی ایران و عربستان و فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی با محکوم نمودن عمل قبیح مفتی‌های وهابی با تاکید بر جداا دانستن تکلیف و حساب این عمال صهیونیستی از دولتمردان دول ساکن در آنها، تقاضا دارد، عاجلا با اقدام منطبق بر خرد حاکم بر مسئولین کشور اسلامی از تعمیق فاجعه ممانعت فوری بعمل آورند.

یا قادر متعال با توکل بر وجودت و توسل به رسول اعظم محمد مصطفی (ص) و ام الائمه زهرای اطهر (س) و ذریه و سلاله بر حقش در ماه پر یمن رجب المرجب که مزین به قدوم مبارک سر سلسله ولایت و امانت حضرت مولی الموحدین امیر المومنین علی ابن ابیطالب (ع) است، زمینه نابودی دشمنان دیرینه اسلام و خنثی سازی توطئه‌ها را به ید وجود نازنین منتقم و عادل جهان گستر (عج) فراهم ساز انشاالله.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet