هدر موبایل
1389/04/16 09:40:00
سرویس سیاسی
به خاطر در دستور کار قرار ندادن استیضاح وزیران صورت گرفت؛

انتقاد شدید نمایندگان یمن از هیات رئیسه پارلمان

**نمایندگان پارلمان یمن پس از مطرح نشدن موضوعات استیضاح وزیران در دستور کار جلسه به هیات رئیسه انتقاد کردند و این هیات را مدافع دولت خواندد.

به گزارش خانه ملت به نقل از پایگاه خبری مارب پرس یمن، نمایندگان پارلمان یمن در پی مطرح نشدن مسئله استیضاح وزیران در دستور کار این پارلمان، هیات رئیسه پارلمان را مورد انتقاد قرار دادند و آنها را وکیل مدافع دولت خواندند.

بر اساس این گزارش، در جلسه سه شنبه پارلمان یمن، پس از اینکه موضوعات استیضاح وزیران در دستور کار جلسه مطرح نشد، نمایندگان صندلی خود را ترک کرده و شروع به انتقاد از هیات رئیسه پارلمان کردند.

این گزارش می افزاید: نمایندگان هیات رئیسه را به تصویب طرح هایی به نفع دولت متهم کردند و اظهار داشتند که هیات ریسه از ترس دولت با طرح های به خصوصی  موافقت می کند.

"نبیل پاشا" یکی از نمایندگان منتقد گفت: قصد دارم  به دلیل نقض قانون اساسی شکایتی علیه هیات رئیسه تنظیم کنم.

برخی از نمایندگان نیز تهدید کردند اگر هیات رئیسه مانع استیضاح وزرا شود اعتصاب می کنند.

"ناصر عرمان" نماینده پارلمان یمن نیز گفت: دولت به گونه ای عمل می کند که به محل قانونگذاری کشور(پارلمان) هیچ توجهی ندارد و اقداماتی انجام می دهد که مغایر قانون اساسی است.

گفتنی است قرار بود پارلمان یمن هفته آینده چند تن از وزیران را برای بررسی مسائلی از جمله گرانی و ناامنی در این کشور و پایین بودن قیمت گاز مایع صادراتی  استیضاح کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet